Makine Haber

Depo verimliliğini ve enerji tasarrufunu artıran lityum iyon akü

Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları’nın yürüttüğü Crown, V-Force Lityum İyon Enerji Depolama Sistemleri’ni (ESS) Türkiye pazarına sundu. Crown’un ürün yelpazesinde yer alan ürünlerin çoğuyla uyumlu olan ESS, Türkiye pazarındaki Crown forkliflerde de kullanılacak.

Depo verimliliğini ve enerji tasarrufunu artıran lityum iyon akü

Temsa İş Makinaları

Geniş ürün yelpazesi ve uzman kadrosuyla depolardaki uygulamalara yönelik çözümler sunan Crown, V-Force Lityum İyon Enerji Depolama Sistemleri’ni (ESS) tanıttı.
Günümüzde lityum iyon teknolojisi, özellikle çift vardiyalı uygulamalarda büyük avantaj sağlıyor ve depo ekipmanları için pratik bir alternatif güç kaynağı olarak önem kazanmış durumda. Standart kurşun asitli akülerin aksine Crown V-Force lityum iyon akü, depo verimliliğini ve enerji tasarrufunu maksimuma çıkaracak şekilde tasarlandı. ESS, kolaylıkla depo ekipmanlarına entegre edilebiliyor. Bu tam entegrasyon ile oluşturulan erken uyarı sistemi sayesinde, forklift göstergesi akü boşalma seviyelerini gösteriyor ve forklift işletimi durdurulmadan önce erken uyarı sistemi ile operatörü uyarıyor. Lityum iyon teknolojisine ek olarak ESS, modüler bir V-Force şarj cihazı ve forkliftin güvenli olmayan durumlarda çalışmasını önleyerek garanti dışı kalmamasını sağlıyor. Pil ömrünü uzatan tamamen entegre bir pil yönetim sistemi de içeriyor.
Standart kurşun asitli akülerin aksine, lityum iyon akülere bakım ve su takviyesi yapılması gerekmiyor. Operatör mola verdiğinde, pil ömrü olumsuz etkilenmeden şarj edilebiliyor. Böylece, daha uzun çalışma sürelerine ulaşılabiliyor ve akü değişimi ihtiyacı ortadan kalkıyor. Şarj sırasında gaz yaymıyor ve özel akü odası gerektirmiyorlar.
Bu yazın başlarında Crown, kurşun asitli ve V-Force lityum iyon aküleri şarj etmek için yapılandırılabilen V-HFM3 serisi modüler pil şarj cihazlarını da tanıttı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ