Makine Haber

Dar alanlar için tasarlanan hızlı ve güçlü robot IRB 1300

ABB’nin hızlı ve güçlü robotu IRB 1300, daha küçük alan kullanarak üretim hattı esnekliği ve verimliliği artırabilmek için sınıf lideri bir kaldırma yeteneği ile, erişim ve yol doğruluğu sayesinde çevrim sürelerini önemli ölçüde iyileştiriyor.

Dar alanlar için tasarlanan hızlı ve güçlü robot IRB 1300

ABB

ABB, ağır nesneleri veya karmaşık ve düzensiz şekillere sahip yükleri hızla kaldırabilen, daha hızlı ve daha kompakt bir robot talebini karşılayabilmek için, IRB 1300’ün piyasaya sürülmesiyle küçük altı eksenli endüstriyel robotlar ailesini genişletiyor.
10 kg’a kadar yükler için ABB’nin IRB 1600 robotunun başarısını temel alan IRB 1300, çevrim sürelerinde yüzde 27’lik bir iyileştirme sunuyor. Robot, IRB 1600’den yaklaşık yüzde 60 daha hafif ve yüzde 83 daha küçüktür. Yalnızca 220×220 mm’lik bir ayak iziyle IRB 1300, dar alanlarda daha fazla robotun konuşlandırılmasını sağlayarak, küçük alanlarda kullanılmak üzere tasarlandı.

Matinlauri: “Daha da geniş bir kapasite ile performans sunabileceğiz”
ABB Robotik Ürün Yönetimi Başkanı Antti Matinlauri, “Küçük endüstriyel robot portföyümüze eklenen IRB 1300, artık daha da geniş bir kapasite ile performans sunabileceğimiz anlamına geliyor. Robotu; müşterilerimizin küçük çalışma alanlarında bile daha ağır, daha karmaşık veya daha düzensiz şekilleri kaldırmaya yönelik çözümler geliştirebilirken, artık yeni hız ve doğruluk standartlarına ulaşabilmelerine yardımcı olmak için tasarladık” diye konuştu.
Robot, geliştirilmiş olan kaldırma kapasitesi ve erişimi ile; malzeme taşıma, makine boşaltma, polisaj ile montaj ve test uygulamaları ile elektronik, yiyecek, içecek, ilaç ve ambalajlı tüketici ürünleri işleme, paketleme ve lojistik uygulamalarını hedefliyor.
IRB 1300 üç ana versiyonda mevcut: 11 kg/0,9 m, 10 kg/1,15 m ve 7 kg/1,4 m. 11 kg kaldırma kapasite ve 0,9 m erişim özelliğine sahip versiyonu, sınıfındaki diğer tüm rakip robotlardan daha yüksektir.

Gelişmiş hareket kontrolü
ABB’nin OmniCore kontrol ünitesiyle çalışan IRB 1300, gelişmiş hareket kontrolü ve sınıfının en iyisi olan yol doğruluğunu sunarak; polisaj ve makine besleme gibi geniş bir uygulama yelpazesinin zorluklarının üstesinden gelebilmesine olanak tanıyor.
IRB 1300’ün çok yönlülüğünü en üst düzeye çıkarmak için; OmniCore kontrol ünitesi, fieldbus protokolleri, görüntü işleme çözümleri ve kuvvet kontrolü dâhil olmak üzere bir dizi ek ekipmanla donatılabilir. OmniCore; geniş bir çoklu dokunmatik ekrana sahip sezgisel FlexPendant üzerinde, kullanıcıların programlama ve robotlarını çalıştırmalarını hızlı bir şekilde kavramalarını sağlayan tutma, kaydırma ve dokunma gibi standart hareketlere sahip basit bir kullanıcı arayüzü sunuyor.
Standart olarak IP40 giriş koruma sınıfında olan IRB 1300, katı parçacıklara ve su girişine karşı IP67 koruma sınıfı seçeneğine de sahip. Dökümhanelerdeki ve diğer metal işleme tesislerindeki aşırı sert koşullara karşı koruma sağlamak için tasarlanmış Foundry Plus2 seçeneği de mevcut. IPA Temiz Oda koruma sınıfı standartlarında da tedarik edilebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ