Makine Haber

Danfoss, 3,3 milyar dolar karşılığında Eaton Hydraulics’i satın aldı

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Danfoss, Eaton Hydraulics’i satın aldı. Danfoss’un temel iş alanlarını güçlendirip, müşteri değerini artırma stratejisi doğrultusunda yaptığı satın alma 3,3 milyar dolar karşılığında gerçekleşti.

Danfoss, 3,3 milyar dolar karşılığında Eaton Hydraulics’i satın aldı

Danfoss, Ocak 2020 itibariyle Eaton Hydraulics’i satın aldığını açıkladı. Danfoss’un temel iş alanlarını güçlendirip, müşteri değerini artırma stratejisi doğrultusunda yaptığı satın alma 3,3 milyar dolar (yaklaşık 3 milyar Euro) karşılığında gerçekleşti.

Fausing: “Önemli ve dönüşüm odaklı bir adım attık”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Danfoss Başkan ve CEO’su Kim Fausing, “Bu satın alma ile mobil ve endüstriyel hidrolik alanında bir dünya lideri oluşturma yolunda önemli ve dönüşüm odaklı bir adım attık. Bunu, tamamlayıcı portföylerimizle coğrafi ayak izimizi birleştirebileceğimiz bir fırsat olarak görüyoruz” diye konuştu.
Küresel sektörde büyük saygı gören Eaton Hydraulics’in, azimli insan kaynağı ve güçlü markaları ile bilindiğini söyleyen Fausing, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İki şirketin bilgi ve deneyimi bir araya geldiğinde, müşterilerimiz rakipsiz uzmanlık için tek bir ortakla hayatlarına devam edebilecekler. Güçlü teknoloji ortağı konumumuzu korumak amacıyla imzaladığımız bu anlaşma ile temel hidrolik iş faaliyetlerimize ve dijital çözümlere yatırıma devam ediyoruz.”

Arnold: “İki yetenekli ekibi bir araya getirecek”
Eaton Hydraulics’in temelinde hidrolik yatan bir şirkete dâhil olmasından büyük fayda sağlayacağına inandıklarını ifade eden Eaton Hydraulics’in CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Craig Arnold ise, şöyle konuştu: “Bu anlaşma sonuca ulaştırıldığında, hidrolik alanında kapsamlı bilgi ve uzmanlığa sahip iki yetenekli ekibi bir araya getirecek. Eaton’un hidrolik ekibi, mobil ve endüstriyel hidrolik alanında dünya lideri şirketin bünyesine katılacak ve sonuç olarak, müşterilerimize ve distribütörlerimize geniş teknoloji ve hidrolik çözümler portföyü ile fayda sağlayacağız.”

Alström: “Müşterilerimize fayda sağlayacağına inanıyorum”
Danfoss Enerji Çözümleri Başkanı Eric Alström de, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları aktardı: “Hidrolik temelimizde yatıyor ve enerji çözümleri segmentimizi yıllardır müşteri odaklılık ve büyük teknoloji liderliği yatırımları ile kuvvetlendiriyoruz. Bu iki şirketin birleşmesiyle ortaya çıkacak olan; yeniliğe adanmış ve geniş ürün yelpazesine, yüksek performanslı dağıtım kanallarına ve geniş coğrafi erişim alanına sahip tam teşekküllü bir hidrolik oyuncusu olmamızın müşterilerimize fayda sağlayacağına inanıyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ