Makine Haber

CyberX teknolojisi Microsoft tarafından satın alındı

Microsoft, Azure hizmetlerini geliştirmek amacıyla IoT güvenlik şirketi CyberX’i satın aldığını açıkladı. CyberX’in ürün ve teknolojilerinin var olan IoT güvenlik ürünlerine entegre edileceği satın almayla birlikte, CyberX artık Microsoft Azure IoT platformunun da güvenliğini artıracak.

CyberX teknolojisi Microsoft tarafından satın alındı

Kullanıcıların var olan IoT varlıklarını daha iyi yönetebilmek ve cihazları daha güvenli hale getirebilmek amacıyla görünür kılan CyberX teknolojisi Microsoft tarafından satın alındı. Söz konusu satın almayla birlikte, CyberX artık Microsoft Azure IoT platformunun da güvenliğini artıracak.
CyberX’in ürün ve teknolojilerinin var olan IoT güvenlik ürünlerine entegre edileceğinin Microsoft tarafından açıklandığını aktaran yetkililer, “Microsoft bu birleşme ile hem IT, hem de OT ağlarında birleşik güvenlik yönetimine daha basit bir yaklaşım sunacak. Bunun yanı sıra, yönetilen ve yönetilemeyen IoT aygıtları arasında uçtan uca güvenlik sağlayarak; kuruluşların birleştirilmiş ağlardaki gelişmiş tehditleri hızlı bir şekilde algılamasına ve yanıt vermesine de olanak sağlayacak” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ