Makine Haber

Çukurova Isı, endüstriyel ısıtma alanında geniş bir ürün yelpazesi sunuyor

Endüstriyel ve ticari ısıtma teknolojileri alanında inovatif ürünler sunan Çukurova Isı; borulu radyant ısıtıcılar, sıcak hava üreticileri, seramik plakalı radyant ısıtıcılar, stadyum tribün ısıtıcıları, elektrikli halojen ısıtıcılar, doğalgazlı termo-konvektörler ve seyyar radyant ısıtıcılar ile ekonomik ısıtma sağlıyor.

Çukurova Isı, endüstriyel ısıtma alanında geniş bir ürün yelpazesi sunuyor

Endüstriyel radyant ısıtma alanının önde gelen markalarından Çukurova Isı, radyant ısıtma sistemlerindeki geniş ürün yelpazesi ile her işletmenin ihtiyacına uygun çözümler sunuyor. Şirket, ürün portföyünde bulunan; borulu radyant ısıtıcılar, sıcak hava üreticileri, seramik plakalı radyant ısıtıcılar, stadyum tribün ısıtıcıları, elektrikli halojen ısıtıcılar, doğalgazlı termo-konvektörler ve seyyar radyant ısıtıcılar ile fabrikalarda, atölyelerde, depolarda, hangarlarda, fuar alanlarında, showroomlarda, spor salonlarında, evlerdeki ve işletmelerdeki açık alanlarda hem dayanıklı, hem de ekonomik ve etkili ısıtma sağlıyor.

Ünlü: “Yüzde 30-50 tasarruf sağlıyor”


Blackheat borulu radyant ısıtma sistemlerinin ısıtma prensibi ve endüstriyel tesisler ile işletmelere sunduğu avantajlar hakkında açıklamalarda bulunan Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, “Radyant ısıtma; yüksek sıcaklığa sahip bir yüzeyden çıkan ışınların başka bir yüzey tarafından absorbe edilerek ısınmasıdır. Güneşin dünyayı ısıtması buna en iyi örnek. 150 milyon kilometre uzaklıktaki güneşin yüzeyinden yayılan ışınlar, uzay boşluğunu daha sonra da atmosferi geçerek, dünya yüzeyine çarpar ve enerjisini bırakarak yer küreyi ısıtır. Bu prensibe dayanılarak geliştirilen radyant ısıtıcılarla; yüksekliği 6 m ve üzeri olan, izolasyonu yetersiz ve hava değişimi çok olan kısacası ısıtmanın güç olduğu düşünülen endüstriyel tesisler ve işletmelerde son derece başarılı uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Mimari açıdan her yapıya uygun çözümleri sunan sistem, merkezi sıcak hava üflemeli sistemlere göre yüzde 30-50 oranlarında tasarruf sağlıyor” dedi.

“Çok kısa sürede ve konforlu bir ısıtma sağlıyor”
Söz konusu sistemde radyant borunun içerisinde dolaşan gazın, ısısını boruya bıraktığını aktaran Ünlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Radyant borunun dış yüzey sıcaklığı ortalama 300 °C’ye kadar ulaşıyor. Borudan yayılmaya başlayan ışınım, üzerindeki reflektör vasıtasıyla aşağıya yönlendiriliyor. Hava hareketlerinden etkilenmeden yönlenen ışınlar, makinelere, insanlara ve zemine çarptığı anda ısı enerjisine dönüşüyor ve ısıtma başlamış oluyor. Çok kısa sürede ve konforlu bir ısıtma sağlıyor. Blackheat borulu radyant ısıtma sistemleri, düşük karbon salınımıyla da yüzde 94,6’lara varan yanma verimi sağlıyor. Yüksek radyant verimleri sayesinde, enerji verimliliğini artırarak işletme giderlerini düşürüyor.”

“Tozsuz ve gürültüsüz çalışıyor”
Baca inşası problemi olmayan çevre dostu borulu radyant ısıtıcıların, ısıtma esnasında da hava sirkülasyonu yapmadan, tozsuz ve gürültüsüz çalıştığını vurgulayan Osman Ünlü, “Kazan dairesi kullanılan ısıtma sistemlerindeki gibi, enerjinin borular vasıtasıyla ısıtılacak mekana transferi sırasında yaşanan kayıplar da söz konusu olmuyor. Kazan dairesinde ana elemanlardan birinin arızalanması durumunda tüm sistem devre dışı kalır; ancak radyant ısıtmada sadece arızalanan cihaz devre dışı kalıyor, sistemdeki diğer cihazlar çalışmaya devam ediyor ve mekan soğuk kalmıyor. Sistemde kazan dairesine ve personele ihtiyaç duyulmaması da işletme giderlerinden tasarruf sağlıyor” ifadelerini kullandı.
Radyant Isıtıcıların, her türlü otomatik ve elektronik kontrole uygun cihazlar olduğunu belirten Ünlü, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Isıtılacak mekanlardaki cihaz sayısı, ısıtma bölgesi ya da özel isteğe göre merkezi/tali kontrol panoları tasarlanabiliyor. Otomasyon ile bilgisayardan sistem kontrolü sağlanabiliyor ve sistem Modbus tabanlı Scada sistemi ile entegre olabiliyor. Kontrol panolarından ortam sıcaklık değerleri ayarlanıp izlenebiliyor. Eğer istenirse, haftalık program saatleri ile sistemlerin çalışma aralıkları belirlenebilir ve bu sayede personele ihtiyaç duyulmaksızın sistem çalıştırılabilir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ