Makine Haber

Crown, lityum iyon aküleri Türkiye pazarına sunmaya başladı

Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları’nın yürüttüğü ve geniş ürün yelpazesiyle etkin depo çözümleri sunan Crown, lityum iyon aküleri Türkiye pazarına sunmaya başladı. Söz konusu teknoloji, standart kurşun asitli akülere göre depo verimliliğini ve enerji tasarrufunu maksimuma çıkaracak şekilde tasarlandı.

Crown, lityum iyon aküleri Türkiye pazarına sunmaya başladı

Temsa İş Makinaları

Geniş ürün yelpazesi ve uzman kadrosuyla etkin depo çözümleri sunan Crown, standart kurşun asitli akülere göre daha uzun ömürlü ve güvenli olan lityum iyon aküleri Türkiye ürün gamına dahil etti. Crown lityum iyon akü teknolojisi, standart kurşun asitli akülere kıyasla depo verimliliğini ve enerji tasarrufunu maksimuma çıkaracak şekilde tasarlandı.
Uzun süre şarj gerektiren ve bu süre boyunca kullanılamayan kurşun asitli akülerin aksine, lityum iyon aküler kısa sürede şarj edilebiliyor. Lityum iyon aküler ile akü değişim ihtiyacı ortadan kalktığı için depoda iş akışı hızlanıyor, bakım ve su takviyesi yapılması gerekmediği için daha uzun çalışma sürelerine ulaşılabiliyor. Lityum iyon aküler kolaylıkla şarj edilebilme özelliği sayesinde ise hem zamandan kazandırıyor, hem de vardiyalar daha verimli bir şekilde ayarlanıyor. Böylece lityum iyon akü, uzun vardiyalarda aracın çalışma süresini uzatarak depolarda verimlilik artışı sağlıyor, bakım ve servis maliyelerini de minimize ediyor. Şarj edilirken gaz yayan kurşun asitli aküler için, iş sağlığı ve güvenliği açısından depoda kapalı özel alan gerekirken; lityum iyon aküler şarj sırasında gaz yaymıyor ve özel akü odası gerektirmiyor. Bu da, depolama alanında artış sağlıyor.
Crown’un ürettiği V-Force lityum aküler, panel ve güvenlik sigortalarıyla aşırı ısınma ve kısa devre gibi olumsuz durumlara karşı güçlendirilmiş yapısıyla kullanım esnasında olası kullanıcı hatalarını da minimize ediyor. Panel ve güvenlik sigortaları sayesinde, ayrıca voltaj ve akü ısısı kolaylıkla takip edilebiliyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ