Makine Haber

Covid-19 sonrası çalışma alanlarında gündemin ilk maddesi hijyen olacak

Birçok alanda Covid-19 öncesinden farklı düzenlemelerin ve farklı iş yapış sistemlerinin gündeme gelmesi bekleniyor. ‘Yeni normal’ olarak adlandırılabilecek süreç başladığında, evden çalışma dönemi de kısmen sona erecek. Çalışanlar kurumlarına döndüklerinde, ofiste en çok dikkat edilen konuların başında hijyen gelecek.

Covid-19 sonrası çalışma alanlarında gündemin ilk maddesi hijyen olacak

Dünyada ve Türkiye’de salgına karşı verilen mücadele dönemi sonrasında, birçok alanda Covid-19 öncesinden farklı düzenlemelerin ve farklı iş yapış sistemlerinin gündeme gelmesi bekleniyor. ‘Yeni normal’ olarak adlandırılabilecek söz konusu süreç başladığında, evden çalışma dönemi de kısmen sona erecek. Çalışanlar kurumlarına döndüklerinde, ofiste en çok dikkat edilen konuların başında hijyen gelecek.
Digitallica’nın, dijital eğitim alanında alışılmadık içeriklerle fark yarattığını ifade eden şirket yetkilileri, ‘Temel Hijyen Eğitimi’ ile kurumsal dünyadaki pek çok sorunun cevabına ışık tutmayı hedeflediklerini aktardılar. Yetkililer, “Bu eğitim sayesinde, uzun süre sonra masa başına dönen bireyler temel hijyen kurallarına uyarak güvenle çalışacaklar. Evlerden daha fazla vakit geçirilen ofislerdeki hijyen kuralları; müşterileri, çalışanların ailelerini ve çalışma arkadaşlarını da etkileyecek” dediler.
Yetkililer, yaklaşık 35 dakika süren ve içeriği Digitallica ekibi tarafından hazırlanan eğitim hakkında şu bilgileri verdiler: “Eğitim kapsamında; temel hijyen kavramlarından temel mikrobiyolojiye, kişisel hijyenin temellerinden ve öneminden, yemekhane, kafeterya ve dinlenme alanları gibi diğer alanlarda uyulması gereken hijyen kurallarına kadar pek çok konuya değiniliyor. Bu eğitimi alan bireyler, etraftaki yanlış bilgilerden sıyrılarak doğru hijyen kurallarına ulaşabilecekler.”

“Yeni dönem ofis çalışanları arasında korku yaratıyor”


‘Yeni normal’ dönemin ofis çalışanları arasında bir korku yarattığının farkında olduklarını ifade eden Digitallica Kurucusu Emre Güleçoğlu, korkuları minimuma indirmek istediklerinin altını çizdi. Güleçoğlu, “Çalışanlarının sağlığını ön planda tutan bir firma olarak biz de günlerdir evlerimizden çalışıyoruz. Hâlihazırda alışılmadık bir dönemden geçtiğimizi ve tekrar ofislere döndüğümüzde dikkat edilmesi gereken çokça kural olduğunu farkındayız. Bir işletme kurucusu olarak, sahip olduğumuz empati duygusundan hareketle bu eğitimi geliştirmeye karar verdik. Eğitimimiz sayesinde, doğru hijyenik şartlarda çalışan bireylerin daha verimli işlere imza atacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ