Makine Haber

Coşkunöz Holding, Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesini ürettiği tıbbi ekipmanlarla destekliyor

Coşkunöz Holding, Türkiye’nin koronavirüs salgını ile mücadelesini güçlendirmek için önemli bir adım daha attı. Bu kapsamda holding, İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla pandemi hastanelerine gönderilmek üzere koruyucu ekipman ve yeni medikal cihazların üretimine başladı.

Coşkunöz Holding, Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesini ürettiği tıbbi ekipmanlarla destekliyor

Hizmet verdiği sektörlerde Türk ekonomisine ve sanayisine katkı sağlayan Coşkunöz Holding, Coşkunöz Eğitim Vakfı iş birliğinde yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan tıbbi ekipmanları üretmeye başladı. Şirket, İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla hastanelere gönderilmek üzere yeni medikal cihaz ve koruyucu ekipmanların üretimine başladı. Bu kapsamda, Coşkunöz Holding’in fabrikalarında; biyolojik örnek alma kabini, entübasyon kabini, siperlik, valf silikonları, sedye izolatörü, yarı profesyonel ventilatör ve survent ventilatörün ilk numuneleri üzerinden testler yapılıyor.

Acay: “Büyük bir sorumluluğumuz var”


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Coşkunöz Holding CEO’su Erdem Acay, şunları söyledi: “Yaşadığımız bu küresel salgın karşısında, tüm sağlık kuruluşlarımız ve sağlık çalışanlarımız gece-gündüz demeden çalışırken, kurum olarak bizim de büyük bir sorumluluğumuz olduğunun farkındayız. Bu zorlu süreçte, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak devletimize ve milletimize destek olmak için üzerimize düşen sorumluluğu üstleniyoruz. Bu amaçla; sağlık birimleri ile koordinasyonlu olarak, tedavi ve operasyonlarda kullanılan ihtiyaçları tespit edip, tasarımını bitirdiğimiz yeni medikal cihazlar ve koruyucu ekipmanların ilk numunelerini ürettik ve denemelerine başladık. En kısa zamanda testleri tamamlayıp, seri üretime geçecek ve ilgili sağlık birimlerine göndereceğiz. Ülke olarak verdiğimiz mücadeleden maddi ve manevi en az hasarla çıkmak için var gücümüzle çalışıyor ve tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Aynı zamanda, canını ortaya koyan sağlık çalışanlarımıza ve ailelerine de şükranlarımızı sunuyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ