Makine Haber

Coşkunöz Eğitim Vakfı, öğrencileri için bilgisayar da tedarik ederek ‘Uzaktan Eğitim Programı’nı başlattı

Türkiye’de ilk defa mesleki ve teknik eğitimde yeni bir modeli hayata geçiren Coşkunöz Eğitim Vakfı, öğrencileri için bilgisayar tedariği de sağlayarak ‘Uzaktan Eğitim Programı’nı başlattı. Vakıf, program kapsamında öğrencilere yoğun olarak teknik eğitimler veriyor.

Coşkunöz Eğitim Vakfı, öğrencileri için bilgisayar da tedarik ederek ‘Uzaktan Eğitim Programı’nı başlattı

Mesleki eğitimde katma değeri artırmak, gençleri iş ve meslek sahibi yapmak, sanayide yetişmiş teknik ara eleman ihtiyacını karşılamak hedefiyle çalışmalarını sürdüren Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV), yeni tip koronavirüs salgını döneminde yeni bir eğitim modeline geçti. Vakıf, mesleki ve teknik eğitimlerine ‘Uzaktan Eğitim Programı’ kapsamında hız kesmeden devam ediyor.
Mayıs ayının sonuna kadar sürecek dersler kapsamında, mesleki ve teknik eğitim alacak öğrencilerin daha iyi imkânlarda eğitimlerine devam etmeleri için bilgisayar temin eden vakıf, hazırladığı teknik ağırlıklı eğitim programının yanı sıra; yaşanan pandemi nedeniyle öğrencilerin psikolojilerini de göz önünde bulundurarak kişisel gelişim eğitimleri üzerine dersler de veriyor. CEV aynı zamanda, teknik derslerle birlikte tüm öğrencilere; alternatif çözüm üretme ve çözüm becerileri geliştirme, empati, stresle başa çıkma gibi kişisel gelişim dersleriyle gençlerin psikolojik dayanıklılıklarına da destek olmayı hedefliyor.
Coşkunöz Eğitim Vakfı, 30. dönemi tamamlayıp haziran ayında mezun olacak öğrencilere de; özgeçmiş hazırlama, etkileyici ilk izlenim yaratma, işyerinde iletişim, etkili sunum teknikleri ve zaman yönetimi gibi özel eğitim programları sunuyor.

Susuzlu: “Salgınla mücadeleye destek olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”


Program ile ilgili detayları aktaran Coşkunöz Eğitim Vakfı Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu, “Bu dönemde, ülkenin her yerinde salgınla mücadeleye destek olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yenilikçi bir yaklaşımla eğitimde farklı modeller deneyimleyerek, Türkiye’de ilk defa bilgisayarlarını da tedarik ederek, meslek lisesi ders programını online olarak öğrencilere ulaştırıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ