Makine Haber

Coşkunöz Eğitim Vakfı, Avrupa Komisyonu tarafından ödüllendirildi

‘Mesleki ve teknik eğitim kurumu olma’ misyonuyla 32 yıldır çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam eden Coşkunöz Eğitim Vakfı, Avrupa Komisyonu’ndan ödül aldı. Vakıf, VET Excellence Ödülleri kapsamında Uzaktan ve E-Öğrenme Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Coşkunöz Eğitim Vakfı, Avrupa Komisyonu tarafından ödüllendirildi

Coşkunöz Holding’in ‘mesleki ve teknik eğitim kurumu olma’ misyonuyla 1988 yılında kurduğu Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV), başarılarına bir yenisini daha ekledi. Mesleki eğitim alanındaki çalışmalarıyla kısa süre önce Avrupa Eğitim Vakfı Mükemmellik Ağı’na kabul edilen Coşkunöz Eğitim Vakfı; pandemi döneminde sağladığı teknik ekipman, uzaktan simülasyonla eğitim ve uzaktan makine çalıştırma gibi uygulamalarıyla Mesleki Eğitimde Mükemmellik Ödülleri kapsamında Uzaktan ve E-Öğrenme Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı.
Avrupa Birliği’ne üye ve üyelik adayı ülkelerdeki mesleki eğitim alanındaki yüzlerce uygulama; Şirketler ve Öğrenciler, Mesleki Öğretimde Yenilikçilik, Mesleki Öğretimde Mükemmeliyetçilik, Avrupa Ajansları, Uzaktan ve E-Öğrenme kategorilerinde değerlendirildi. Programda CEV; eğitim gören gençlerin pandemi dönemini daha güçlü atlatabilmeleri için verdiği belirsizlik yönetimi eğitim ve gelişim serisi ile jüri özel değerlendirmeleriyle ödülün sahibi oldu.

Aktaş: “Pandemi nedeniyle tüm rutinlerimiz değişti”
32 yıldır eğitim ve istihdam konusunda yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını; ancak pandemiyle tüm rutinlerinin değiştiğini belirten Coşkunöz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş, “Pandemi döneminde gençlerin hayatını kolaylaştırmak ve bu süreci daha hızlı atlatmalarını sağlamak için imza attığımız proje ile çok özel ve gerekli bir alana dokunduğumuzu hissediyoruz. Eğitim veren bir vakıf olarak, pandemi döneminde gençlerimizin ihtiyaç duyduğu bilgisayar ve teknik donanımları sağladık. Yine bu dönemde eğitimlerimizi çevrimiçi kanallara taşıdık. Aynı zamanda, gençlerimize simülatörler ve sanal gerçeklik sınıfları ile gerçek makineler üzerinden eğitim verdik. Öte yandan, bu süreçte kişisel gelişim eğitimleri de veriyor ve bir programın mentörlüğünü yapıyoruz. Eğitim ve programlarımızın belirsizliğini yönetme özellikleri, diğer çevrimiçi eğitimlerden ayrılması nedeniyle ödülü bize getirdi” ifadelerini kullandı.

“Verilen bu değer bizim için ayrı bir gurur ve sevinç kaynağı oldu”
Vakfın her projesinin altında insanların hayatını değiştirmek olduğunu belirten Aktaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Aldığımız bu ödülle gerçekten doğru bir alana temas ettiğimizi ve faydalı bir iş yaptığımızı anladık. Onlarca ülkeden yüzlerce projenin 5 farklı kategoride değerlendirildiği yarışmada, projemiz oylamaya alınmadan jüri tarafından ödüle lâyık görüldü. Verilen bu değer bizim için ayrı bir gurur ve sevinç kaynağı oldu. En önemli ödül ise, pandemi döneminde ellerinden tuttuğumuz gençlerin geleceğe umutla bakmalarını sağlamaktı. Coşkunöz Eğitim Vakfı olarak; yalnızca geleceğe bıraktıklarımızla hatırlanacağımızı biliyor, tüm çalışmalarımızı da bu doğrultuda yürütüyoruz. Sürdürülebilirlik, istihdam ve daha da önemlisi umut, vakfımızın mirası olacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ