Makine Haber

Çok sayıda dişli oranına sahip yeni GPT redüktör ailesi

Son derece sağlam bir yapıya sahip olan GPT planet dişli redüktör ailesi, hem sık, hem de ani yük değişikliklerini tolere edebiliyor. Yüksek verimle çalışan söz konusu redüktörler, birçok farklı motorla birleştirilebilir ve çeşitli şaft konfigürasyonlarına olanak sağlar.

Çok sayıda dişli oranına sahip yeni GPT redüktör ailesi

Faulhaber

Kompakt boyutları, yüksek torku ve çok sayıda dişli oranının çok ince dereceleri ile karakterize edilen yeni metal GPT planet dişli redüktör ailesi, son derece sağlam bir yapıya sahip. Hem sık, hem de ani yük değişikliklerini tolere edebilen redüktörler; yüksek verimle çalışır, birçok farklı motorla birleştirilebilir ve çeşitli şaft konfigürasyonlarına olanak sağlar.
Saf metal GPT redüktörleri, seramik komponentler gibi piyasadaki daha pahalı teknolojilerle karşılaştırılabilir performans değerleri sağlıyor. Çapı 22, 32 ve 42 milimetre olan redüktörler, hem tork, hem de hız için en yüksek değerleri elde ediyor. Önceki modellere kıyasla, sürekli giriş hızı iki kattan daha fazla olan ürünler, aralıklı modda 20.000 rpm’ye kadar giriş hızlarını destekliyor.

Dört adede kadar redüksiyon kademesi ile donatılabilir
Redüktörler, dört adede kadar redüksiyon kademesi ile donatılabilir. Her aşama, tork ve hız bakımından en yüksek gücü elde etmek için ayrı ayrı optimize edildi. Ürün ailesinin önemli bir özelliği de, mevcut yüksek dişli oranları ve yüksek üniform dağılımıdır. Sonuç olarak, motor gücü en uygun şekilde kullanılabilir; aynı giriş hızında daha yüksek bir tork elde edilebilir ve aynı tork ile daha yüksek bir hız elde edilebilir. Ayrıca, önceki ürün üretimine kıyasla çok daha yüksek verimlilik sayesinde güç tüketimi önemli ölçüde azalır. Yeni GPT ailesi, özellikle çok düşük bir geri tepme özelliği ile verilen doğru konumlandırma uygulamaları için de uygundur.

Çeşitli zorlu uygulamalar için uygun
Yüksek performans değerleri ve sağlamlığıyla, bu yeni ürün ailesinin dişli kutuları çeşitli zorlu uygulamalar için uygundur. Kompakt tasarımları; uygulamaların içinde aktüatörleri entegre eden önemli bir kısıtlama olduğunda, yeni BXT fırçasız düz motor ailesi ile özellikle iyi uyum sağlar. Yeni GPT redüktör ailesi ile birlikte çok çeşitli DC motorlar da mevcut. Ürünler; muayene, montaj, rehabilitasyon veya dış iskeletler gibi farklı tipte robotlar için ve ayrıca üretim ve laboratuvar otomasyonu, paketleme makineleri, ölçüm ve test ekipmanları veya yarı iletken kullanımı için idealdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ