Makine Haber

CLPA, ‘Endüstride IoT Sohbetleri’ adlı etkinlik serisine start veriyor

Yeni nesil endüstriyel iletişim ve kontrol teknolojisi CC-Link’i dünya genelinde yaygınlaştırmayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu olan CLPA tarafından düzenlenecek ‘Endüstride IoT Sohbetleri’ adlı etkinliklerin ilki, 25 Şubat tarihinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

CLPA, ‘Endüstride IoT Sohbetleri’ adlı etkinlik serisine start veriyor

‘Endüstride IoT Sohbetleri’ etkinliği, CLPA (CC-Link Partner Association) tarafından 25 Şubat 2020 tarihinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Sanayicileri, akademisyenleri ve geleceğin karar vericileri üniversite öğrencilerini aynı platformda buluşturacak organizasyonda; Sanayi 4.0, dijital dönüşüm, robotlar, nesnelerin interneti, endüstriyel haberleşme ve yapay zeka teknolojileri masaya yatırılacak.

Bizel: “Etkinlik serisinin ilk durağı olarak Manisa’yı seçtik”


Etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek ‘Dijital Fabrikalar Zamanı ve Robotlar’ konulu panelde iş dünyasının önde gelen isimlerini ağırlayacaklarını belirten CLPA Türkiye Müdürü Tolga Bizel, “Sanayi-üniversite ve özel sektör-STK iş birliği çerçevesinde hayata geçireceğimiz ‘Endüstride IoT Sohbetleri’ etkinlik serisinin ilk durağı olarak Manisa’yı seçtik. Türkiye sanayisi için çok büyük bir potansiyel taşıyan bu değerli ilde, CLPA üyelerinden Mitsubishi Electric’in eğitime destek projesi kapsamında Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde kurduğu robot laboratuvarı da yer alıyor. Laboratuvar gezisini de içeren etkinliğimizi uygulamalı bir eğitim ve network geliştirme platformu olarak kurguladık. IoT dünyasına giriş ve IoT cihazları için kodlama eğitiminin verileceği organizasyonda, katılımcılar akıllı telefonla robot kontrolünü de deneyimleyebilecekler. Bu sayede sanayicilere; üretim hatlarındaki robotlarını ve makinelerini CC-Link gibi bir endüstriyel haberleşme teknolojisiyle ne kadar hızlı ve kolay bir şekilde koordine ve kontrol edebileceklerini uygulamalı olarak göstermeyi hedefliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ