Makine Haber

Cihazlar için güvenli endüstriyel IoT iletişimi

Endüstriyel iletişim ve endüstriyel nesnelerin interneti için çözüm tedarikçisi HMS Networks, OPC UA ve MQTT üzerinden IIoT iletişimi için yeni bir güvenlik platformu ile birlikte, hem EtherNet/IP, hem de Profinet için Anybus Com-pactCom IIoT ürünlerini görücüye çıkarıyor.

Cihazlar için güvenli endüstriyel IoT iletişimi

HMS Networks

HMS Networks’ün önde gelen Anybus CompactCom ürün ailesi, cihaz üreticilerinin endüstriyel cihazlarını tüm büyük endüstriyel ethernet ağlarına bağlamasına olanak tanıyor. IIoT bağlantısı, OPC UA ve MQTT aracılığıyla zaten destekleniyor. Bununla birlikte; IIoT bağlantısı için artan pazar talebi, otomasyon cihazlarından gelen verilerin buluta güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için bir sonraki seviye veri güvenliği çözümleri gerektiriyor. Hem OPC UA veya MQTT iletişiminin kendisi için, hem de dosya aktarımı sırasında ve web sayfalarında tam güvenlik gerekir. Verilerin şifrelenmesini, veri hırsızlığını, kurcalamayı veya sabotajı önlemek için herhangi bir veri sisteminin bütünlüğü garanti edilmelidir.

Pazardaki ilk eksiksiz bütünleşik güvenlik ürünü
Bu soruna el atan HMS, sahadaki cihazlardan buluta tamamen güvenli iletişim sağlayan eksiksiz ve hazır bir bütünleşik güvenlik ürünü piyasaya süren ilk şirket oldu. Bu çözüm, ‘CompactCom IIoT Secure’ olarak adlandırılıyor ve yeni güçlü güvenlik donanımı, güvenli ön yükleme, sertifika yönetimi, şifreleme ve güvenli OPC UA ve MQTT iletişimini de bünyesinde barındırıyor. Sürüm, EtherNet/IP için CompactCom ve OPC UA ile MQTT bağlantılı Profinet’e odaklanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ