Makine Haber

Cihaz ve makineler geleceğe bağlanıyor

İlk piyasaya sürülüşünün 20. yılında HMS Networks, cihaz ve makineleri endüstriyel ağlara bağlayan yüksek performanslı Anybus Communicator serisinin ikinci neslini duyurdu. EtherNET/IP için Anybus Communicator artık piyasada. Diğer ağları içeren sürümler de, 2020 ve 2021’de piyasaya sürülmeye devam edecek.

Cihaz ve makineler geleceğe bağlanıyor

HMS Networks

Dünyanın dört bir yanındaki cihaz üreticileri, makine üreticileri ve sistem entegratörleri arasında popüler milyonlarca cihaz ve makine, bugün çok çeşitli endüstriyel uygulama alanlarında ağ bağlantısı için Communicator serisine güveniyorlar. HMS şimdi, 2020’de piyasaya sürülecek yeni ikinci nesil Communicators serisini duyurdu. EtherNet/IP’nin ilk versiyonu piyasada ve onu Modbus TCP, Profinet ve Profibus versiyonları izleyecek. HMS Networks´ün son 20 yılda Anybus Communicator ile müşteri etkileşimiyle gelen tüm deneyimini içerisinde barındıran yeni Communicators, modern ve yüksek performanslı ağ geçitleridir. Bu iki nesil ayrı bir ürün yaşam döngüsüne göre beraber hareket edecek.

Veri çevrim süreleri 1. nesil Communicator’dan 10 kat daha hızlı
Tüm 2. nesil Communicator serisi ürünler, HMS’nin yerleşik çözümlerinde kullanılan ödüllü Anybus NP40 endüstriyel ağ işlemcisi tarafından destekleniyor. Bu da, serinin performans, güvenilirlik ve güvenlik açısından zorlu gereksinimleri karşılamasını sağlıyor. Kullanım durumuna bağlı olarak, yeni donanım ve yazılım sayesinde veri çevrim süreleri 1. nesil Communicator’dan 10 kat daha hızlıdır. Kullanıcılar, bağlı PLC’den ağ geçidine ve ağ geçidinden PLC’ye 1 448 bayta kadar aktarılabildiği için, önemli ölçüde artırılmış veri alışverişi desteğinden de yararlanabilirler. Ayrıca, mevcut ve gelecekteki güvenlik zorluklarını aşmak için tüm ürünler bir güvenlik yongasıyla donatılmıştır. Güvenli önyükleme, yazılımın kurcalanmasını engeller. Communicators, doğrudan DIN rayı montaj için yeni ve çekici bir ince muhafaza içinde paketlenmiştir. CE ve UL işareti gibi ilgili tüm endüstriyel sertifikaları taşıyan Communicators, çok zorlu endüstriyel koşullarda çalışmaya devam etmek için -25 ilâ +70 ° C sıcaklık aralığını destekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ