Makine Haber

CEV, mesleki eğitimlerine e-learning ve VR teknolojilerini de ekledi

Hayata geçirdiği projelerini günün ihtiyaçları doğrultusunda sürekli güncelleyen Coşkunöz Eğitim Vakfı, Türkiye sanayisine ve üretimine eğitimli ve donanımlı çalışan kazandırmak için 32 yıldır sürdürdüğü mesleki eğitim programlarına e-learning ve VR teknolojilerini de ekledi.

CEV, mesleki eğitimlerine e-learning ve VR teknolojilerini de ekledi

Coşkunöz Holding’in ‘mesleki ve teknik eğitim kurumu olma’ misyonuyla faaliyete geçirdiği Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV), meslek edindirme programlarında hayata geçirdiği ilklerle Türkiye sanayisine ve üretimine değer katmaya devam ediyor.
Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın ilk ve en önemli sosyal sorumluluk projesi olarak 32 yıldır devam eden meslek edindirme programlarında, günün ihtiyaçları ve geleceğin teknolojileri doğrultusunda bu yıl birçok ilk gerçekleşecek. Hayata geçirilen programda öğrenciler; meslek lisesi öğretmenleri, uzmanlar ve usta öğreticiler rehberliğinde, makine ve kalıpçılık üzerine eğitimler alacaklar. Aynı zamanda, bu yıl ilk kez e-learning ve VR teknolojileri konusunda eğitimler de olacak. Başvuruların 22 Ağustos 2020 tarihine kadar devam ettiği eğitimlerde öğrenciler, kişisel gelişim dersleri ile sektörün tecrübeli ve üst düzey isimlerinden koçluk desteği alacaklar.

Eğitimler 18 ay boyunca devam edecek
18 ay boyunca devam edecek eğitimlerin 6 ayı Coşkunöz Holding bünyesinde yer alan şirketlerde gerçekleştirilecek. Böylece, öğrenciler teorik bilgilerini pratiğe dökerek meslek hayatına daha hızlı adapte olabilecekler. Coşkunöz Eğitim Vakfı’ndan eğitim süresi boyunca eğitim destek bursu da verilerek, öğrencilerin staj imkânı da yine CEV tarafından sağlanacak. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere, MEB sınavına tabi tutularak meslek lisesi diploması verilecek. Ayrıca, başarılı olan öğrenciler yine bu şirketlerde çalışma fırsatı elde edebilecekler.
Düz lise veya meslek lisesi mezunu 18 ilâ 25 yaş arasındaki adaylar, 1 adet fotoğraf ve diplomaları ile 22 Ağustos 2020 tarihine kadar vakfın internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecekler. 7 Eylül 2020’de başlayacak eğitimlerde; öğrencilerin ulaşım, yemek, kırtasiye ihtiyacı ve iş güvenliği ekipmanları CEV tarafından karşılanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ