Makine Haber

Çelikel: “Koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa’da depolama ihtiyacı arttı”

Koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası ticaretin önemli bir oranda yavaşladığını ifade eden Intermax Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çelikel, Almanya’daki depolarında Türk şirketlerine ihtiyaçları konusunda öncelik verdiklerini dile getirdi.

Çelikel: “Koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa’da depolama ihtiyacı arttı”

Koronavirüs salgını nedeniyle yavaşlayan uluslararası ticaret, depolamaya olan ihtiyacı artırdı. İthalat ya da ihracat için hazır olan yük, teslim alacak şirketin üretime ara vermesi ya da taşımacılığın bu dönemde yavaş olması nedeniyle arada kaldı. Özellikle, Türkiye ile yoğun ticareti olan Avrupa ülkelerindeki depolar yoğun talep görüyor.
Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında entegre lojistik hizmetleri sunduklarını ve Almanya’daki depoları aracılığıyla Türk şirketlerine destek olduklarını aktaran Intermax Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çelikel, Koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası ticaretin yavaşladığına dikkat çekti. Almanya’daki depolarında Türk şirketlerine ihtiyaçları konusunda öncelik verdiklerini kaydeden Çelikel, özellikle salgın nedeniyle taşınamayan, teslim edilemeyen veya gecikmeye uğrayan yüklerin depolama ihtiyacı olduğunu anlattı. Çelikel, şöyle konuştu: “Teslimatın yapılacağı işletmenin, fabrikanın tedbir için bir süre kapalı olması gibi durumlarla karşılaşabiliyoruz. Bu nedenle, yüklerin herhangi bir zarar görmeden depolanması gerekiyor. Uygun koşullar oluştuğunda teslimata hazır olması için tüm yükleri özenle depoluyoruz.”
Mannheim’deki ana depolarının haricinde, Almanya’nın farklı bölgelerinde de anlaşmalı depoları bulunduğunu söyleyen Çelikel, “Bu depolarımızda; gıda, tekstil, otomotiv ve kimyasal ürünleri depolayabiliyoruz. Taşıma operasyonlarımızda olduğu gibi, depolama faaliyetlerimizde de Koronavirüs salgınına karşı tüm önlemlerimizi aldık. Tüm çalışanların ve tüm yüklerin sağlıklı kalması adına titizlikle çalışıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ