Makine Haber

Çelik, “Yerli otomobilin Bursa’da üretilecek olması çok yerinde bir karar”

Türkiye otomotiv eko sisteminin merkezi konumunda olan Bursa’nın, 60 yıldır Türkiye’de söz konusu endüstrinin gelişmesinde lider bir rol üstlendiğini ifade eden Baran Çelik, yerli otomobilin kentte üretilecek olmasının en doğru karar olduğunu dile getirdi.

Çelik, “Yerli otomobilin Bursa’da üretilecek olması çok yerinde bir karar”

Yerli otomobilin Bursa’da üretilecek olmasını değerlendiren Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, “Yerli otomobilin Bursa’da üretilecek olmasının en doğru karar olduğunu düşünüyoruz. Türkiye otomotiv eko sisteminin merkezi konumunda yer alan kentte, otomotiv üretimi için nitelikli ve yetişmiş insan gücü fazlasıyla var. Bursa’daki tedarik endüstrimiz çok güçlü, yeni bir yatırıma hızlı bir şekilde adapte olabilecek konumda ve kalitede. Buradaki en önemli noktalardan birisi de, 60 yıldır ülkemiz otomotiv endüstrisinin gelişiminde lider rol üstlenen ilin; otomotiv endüstrisinde yaşanan büyük dönüşüm neticesinde elektrikli ve yazılım ağırlıklı yeni araç teknolojilerinde de, ülkemizin üretim merkezi konumunda yer alacak olması” dedi.
Yerli otomobilin Bursa’da üretilecek olmasının, Bursalı otomotiv üreticilerini endüstride küresel boyutta yaşanan dönüşüme daha hızlı adapte olmaları yönünde teşvik edeceğini de sözlerine ekleyen Çelik, “Bursa kararı dolayısıyla başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza ve TOGG yönetimine şükranlarımızı sunuyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ