Makine Haber

Çelik: “Türkiye’nin ilk 3 boyutlu dijital otomotiv fuarını başarıyla düzenledik”

Türkiye’nin ilk 3 boyutlu dijital otomotiv fuarı olan Auto Expo Türkiye 2020’yi başarılı bir şekilde tamamladıklarını ifade eden OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, etkinliğe katılan üyelerinin önemli iş görüşmeleri yaptıklarını dile getirdi.

Çelik: “Türkiye’nin ilk 3 boyutlu dijital otomotiv fuarını başarıyla düzenledik”

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB), pandemi döneminde katma değerli ihracatın artırılması yolunda düzenlediği dijital etkinliklerden sonuncusu Auto Expo Türkiye 2020, 8-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirildi.
OİB, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonu ve Automechanika İstanbul’un desteği ile organize edilen Türkiye’nin otomotiv sektöründeki 3 boyutlu ilk dijital fuarında, toplam 944 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi.
OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik’in ev sahipliğinde, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TİM Başkanı İsmail Gülle’nin katılımıyla 8 Aralık’ta açılışı yapılan etkinliğe; Almanya’dan ABD’ye, İngiltere’den Vietnam’a, İspanya’dan Bolivya’ya kadar 97 ülkeden 737’si yabancı olmak üzere toplam bin 121 ziyaretçi katıldı. Auto Expo Türkiye 2020’de, Türkiye’nin önde gelen 55 otomotiv ana ve tedarik sanayii firması ürünlerini sergiledi.

“Pandemiye rağmen üyelerimize yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz”
Auto Expo Türkiye 2020’nin ardından değerlendirmelerde bulunan OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, şöyle konuştu: “Türkiye’nin ilk 3 boyutlu dijital otomotiv fuarı olan Auto Expo Türkiye 2020 programımızı başarıyla tamamlamış olmaktan mutluyuz. Etkinliğe katılan üyelerimizin önemli iş görüşmeleri yaptığına inanıyoruz. Bu faaliyetimiz de, Türk otomotiv endüstrisi ürünleri ihracatının daha da artmasına önemli katkı sağlayacaktır. OİB olarak, önümüzdeki dönemde sanal ticaret heyetleri çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Şubat ayında Çin-Vietnam Otomotiv Dijital Sektörel Ticaret Heyeti ve Mart ayında da Güney Afrika Cumhuriyeti Otomotiv Dijital Sektörel Ticaret Heyeti programımız olacak. Pandemiye rağmen üyelerimize yönelik çalışmalarımız aralıksız sürdürüyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ