Makine Haber

Çalışanların yüzde 76’sı esnek çalışmak istiyor

Yapılan araştırmalar, mobilitenin çalışan algısında olumlu bir yer edindiğini gösteriyor. FlexJobs tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre; çalışanların yüzde 76’sı, esnek çalışma olanağı sağlanması durumunda işverenlerine bağlılıklarının artacağını dile getiriyor.

Çalışanların yüzde 76’sı esnek çalışmak istiyor

Günümüzde dijitalleşme, işlerin istenilen her an ve her yerden yönetilebilmesine olanak sağlıyor. Yapılan araştırmalar, mobilitenin çalışan algısında olumlu bir yer edindiğini gösteriyor. FlexJobs tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre; çalışanların yüzde 76’sı, esnek çalışma olanağı sağlanması durumunda işverenlerine bağlılıklarının artacağını ifade ediyor.
İsviçre merkezli araştırma şirketi IWG tarafından yapılan araştırmada, çalışanların yüzde 83’ünün esnek çalışma imkânı sunmayan bir işte çalışmak istemediğini ortaya koyuyor. Araştırmaya katılan kişilerin üçte biri, esnek çalışmayı daha prestijli bir pozisyona tercih ettiklerini söylüyor. IWG verilerine göre, işletmelerin yüzde 77’si esnek çalışma sistemine uyum sağlayarak yetenekli çalışanları bünyelerinde tutmayı hedefliyor.

Toprak: “Dijitalleşmenin işlere olan katkısı daha da artacak”
Mobil çalışma ve çalışanlar arasındaki iletişimin önemine değinen Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, takım ruhunun ön planda tutulması gerektiğini ifade etti. Toprak, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Çalışmaların ev ortamında sürdürülmesi, iletişimin kısıtlanması anlamına gelmiyor. Aksine, bu durumda takım ruhunun önemi daha ön planda. Teknolojinin sağladığı tüm avantajları kullanarak, iş akışını ve sürekliliğini sağlamak mümkün. Global Workplace Analytics tarafından yapılan araştırmaya göre, evden çalışmak bir şirkete çalışan başına ortalama yılda 11 bin dolar tasarruf etme olanağı sunuyor. Yakın ve orta vadede, kurum kültürünün ve dijitalleşmenin işlere olan katkısı daha da artacak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ