Makine Haber

BSH Grubu’nun yeni CEO’su belli oldu

1 Temmuz 2020 itibari ile BSH Grubu’nun CEO’luğuna, halen Royal Philips’in sağlık teknolojileri şirketi Connected Care’in üst düzey yöneticisi olan ve Yürütme Kurulu Üyeliği görevini yürüten Dr. Carla Kriwet getirildi. İşletme doktorası bulunan 48 yaşındaki Kriwet, BSH Grubu’ndaki CEO’luk görevini Uwe Raschke’den devralacak.

BSH Grubu’nun yeni CEO’su belli oldu

1 Temmuz 2020 itibari ile BSH Grubu’nda CEO’luk görevine atanan Dr. Carla Kriwet, 60 binin üzerinde çalışanı olan BSH’ın küresel ticaretinden sorumlu olacak. Halen Royal Philips’in sağlık teknolojileri şirketi Connected Care bünyesinde üst düzey yönetici (Chief Business Leader) olarak görev yapan Kriwet’in, teknolojik olarak çok yönlü ürün ve hizmetler içeren faaliyetler konusunda deneyimi uzun yıllara dayanıyor.
Atama ile ilgili değerlendirmelerde bulunan BSH Denetleme Kurulu Başkanı olan Prof. Stefan Asenkerschbaumer, “Carla Kriwet, tecrübeli bir yönetici olmasının yanında, dijital teknolojiler ve yenilikçi ürünler konusunda büyük bir uzmanlığa sahip olağanüstü bir lider. Kendisini BSH Yönetim Kurulu bünyesinde CEO olarak göreve getirmekten oldukça mutluyuz” diye konuştu.
Konu hakkında konuşan Dr. Carla Kriwet ise, şunları söyledi: “Kendimi kişisel olarak, dünyanın her yerindeki insanların yaşam kalitesini artırmaya adadım. Modern beyaz eşyalar, dijital teknolojilerle birleştiğinde yaşam kalitesine çok büyük katkıda bulunabilir. Kendi geleneklerine sahip bu inovatif şirketin, gelecekteki başarılarını şekillendirmeyi dört gözle bekliyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ