Makine Haber

B&R’ın yeni Başkanı Joerg Theis oldu

23 yıldır ABB’de farklı pozisyonlarda görev alan; tüketim ürünleri, ilaç, yiyecek-içecek, hibrit ve otomotiv endüstrileri dâhil olmak üzere dijital hizmet tekliflerinin geliştirilmesine odaklanan proses ve fabrika otomasyonu konusunda kapsamlı bir deneyime sahip olan Joerg Theis, B&R’ın yeni Başkanı olarak atandı.

B&R’ın yeni Başkanı Joerg Theis oldu

ABB, Makine Otomasyonu Bölümü’nün (B&R) başına Joerg Theis’i atadı. Theis, 1 Nisan 2021’den itibaren, 1 Ocak 2021’den bu yana ara dönem Başkanlığı’nı yapan Clemens Sager’den görevi devralacak.
23 yıldır ABB’de farklı pozisyonlarda görev alan Joerg Theis; tüketim ürünleri, ilaç, yiyecek-içecek, hibrit ve otomotiv endüstrileri dâhil olmak üzere dijital hizmet tekliflerinin geliştirilmesine odaklanan proses ve fabrika otomasyonu konusunda kapsamlı bir deneyime sahip. Hem Avrupa’da, hem de Asya’da yaşayan ve çalışan Theis, son olarak ABB’nin Singapur’daki enerji endüstrileri için Proses Otomasyon Bölümü’nün Başkanı olarak görev yapıyordu. Theis, yeni görevi ile birlikte Singapur’dan B&R şirket merkezinin Avusturya’daki yeri olan Eggelsberg’e taşınacak.

Atiya: “Harika bir girişimci zihniyete sahip”
ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu Bölümü Başkanı Sami Atiya, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Joerg, otomasyon ve dijital hizmetler alanında etkileyici bir uluslararası deneyime ve harika bir girişimci zihniyete sahip. Joerg; sektör hakkındaki derin bilgisi ve stratejik iş geliştirmedeki kanıtlanmış geçmişiyle, B&R’ın kârlı büyüme yörüngesini devam ettirip, başarılı müşteri ve inovasyon odağını genişletmenin yanı sıra, coğrafi genişlememizi ileriye taşımak ve ürün portföyümüzü geliştirmek için ideal kişi.”

Theis: “Onur duyuyorum”
Joerg Theis ise, yaptığı açıklamada şunları aktardı: “ABB’deki Makine Otomasyonu Bölümü’ne Başkanlık etmekten ve B&R’ın inovasyon alanındaki müşteri odaklı kültürünü ve mirasını daha da genişletmek için yönetim ekibimizle birlikte çalışmaktan onur duyuyorum. Başarı öykümüzün bir sonraki bölümünü B&R çalışanları ile birlikte yazmayı dört gözle bekliyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ