Makine Haber

B&R Türkiye’de bayrağı Ömer Yücel devraldı

B&R’daki kariyerine 2014 yılında Uygulama Mühendisi olarak başlayan Ömer Yücel, eylül ayından itibaren şirketin yeni Ülke Müdürü olarak atandı. Yeni görevi kapsamında Yücel, B&R’ın Türkiye pazarındaki varlığını daha da genişletmek için çalışmalar gerçekleştirecek.

B&R Türkiye’de bayrağı Ömer Yücel devraldı

Kurulduğu 2012 yılından itibaren istikrarlı bir şekilde büyüyen B&R Türkiye’de, Ömer Yücel 2020’nin Eylül ayında yönetimi devraldı. Yücel, yeni görevi kapsamında şirketin Türkiye pazarındaki varlığını daha da genişletmek için çalışmalar yürütecek.
B&R’daki kariyerine 2014 yılında Uygulama Mühendisi olarak başlayan Yücel, daha sonra satış departmanına geçti ve son olarak Türkiye Satış Müdürü olarak görev yaptı. B&R’daki kariyer gelişimi sayesinde Yücel, şirketin çeşitli alanlarında uzmanlık geliştirmeyi başardı ve müşterilerin yaşadığı her türlü duruma karşı deneyim kazandı.

Yücel: “B&R için büyük fırsatlar var”
Yeni Ülke Müdürü olarak öncelikli hedeflerinden birinin Türkiye pazarındaki varlıklarını çok daha güçlü bir şekilde konumlandırmak olduğunu ifade eden Ömer Yücel, “Türkiye’de otomasyon sektörü önemli bir yükseliş gösteriyor. Özellikle Avrasya Bölgesi’ne ihracat hız bir şekilde büyüyor. Bu durum B&R için büyük fırsatlar sunuyor” diye konuştu.
Türk Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun (MAKFED) ‘2030 Vizyonu’ konseptine güvendiğini dile getiren Yücel, söz konusu konsept ile B&R’ın hedeflerinin birbirini mükemmel bir şekilde tamamladığını aktardı. Yücel, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türk gayri safi yurt içi hasılası içinde sanayinin payının ‘2030 Vizyonu’ ile yüzde 21’in üzerine çıkarılması bekleniyor. Makineler ve elektronikler arasındaki etkileşim ve bunların geliştirilmesi, bu vizyonun uygulanmasında belirleyici bir rolde. B&R, uzmanlığı ve endüstriyel otomasyondaki uzun yıllara dayanan deneyimi ile işte tam da bu noktada devreye giriyor.”

Pederzan: “Tecrübesiyle yeni pozisyonuna çok fazla değer kazandıracak”
Atama ile ilgili değerlendirmelerde bulunan B&R Türkiye-İsrail Bölge Müdürü Piero Pederzani ise, “Türkiye’de makine imalatı sektörü yükselişte ve küresel olarak giderek daha da önemli bir hale geliyor. Bu pazarı oldukça iyi bilen Ömer Yücel’in, tecrübesiyle yeni pozisyonuna çok fazla değer kazandıracağına inanıyorum. Bu da; Türk makine imalatı sektörünü en iyi şekilde destekleyebileceği anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ