Makine Haber

Boysan: “Kapalı ortamların havasını temizleyen temiz hava dolapları geliştirdik”

Endüstriyel hava temizliği konusunda sahip oldukları deneyimi, iç ortam hava kalitesini artıracak çalışmalarda kullanarak ‘BOA AIR’ markasını çıkarttıklarını kaydeden Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, özellikle insan yoğunluğunun yüksek olduğu kapalı ortamların havasını temizleyen temiz hava dolapları geliştirdiklerini aktardı.

Boysan: “Kapalı ortamların havasını temizleyen temiz hava dolapları geliştirdik”

34 yıldır endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler geliştiren Bomaksan, Covid-19 sürecinde artan talebe yönelik temiz hava dolapları tasarlayarak üretmeye başladı. Cirosunun yüzde 25’ini ihracattan elde eden şirket, 5 yıl içinde söz konusu oranı yüzde 70’e çıkarmayı hedefliyor. Bomaksan, 2020 yılını ise ihracatta yüzde 200 oranında artışla kapamayı planlıyor.

“Temiz hava dolabı üretimine Covid-19 salgını döneminde başladık”
Temiz hava dolabı üretimine Covid-19 salgını döneminde başladıklarını söyleyen Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, şöyle konuştu: “Salgın öncesinde, endüstriyel ortamlar için hava temizleme kulelerimizin Ar-Ge çalışmalarına devam ediyorduk. Çalışmalarımızda önemli bir yol aldığımız sırada pandemi başladı. Bomaksan olarak; ‘insanlara nasıl yardım edebiliriz? nasıl bir faydamız olabilir?’ diye düşünmeye başladık. Endüstriyel hava temizliği konusunda sahip olduğumuz 34 yıllık deneyimi, iç ortam hava kalitesini artıracak çalışmalarda kullanarak ‘BOA AIR’ markasını çıkarttık. Söz konusu marka ile özellikle insan yoğunluğunun yüksek olduğu kapalı ortamların havasını temizleyen temiz hava dolapları geliştirdik. Bu konuda, Almanya ve İngiltere pazarları başta olmak üzere birçok ülkeden yoğun talep alıyoruz.”

“Ürünlerin lansmanını bile yapmadan ciddi bir talep ile karşı karşıya kaldık”
Henüz ürünlerinin lansmanını bile yapmadan ciddi bir talep ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Boysan, “Pandemi döneminde dahi Kenya’ya 7 tır, Estonya’ya 1 tır endüstriyel toz toplama sistemlerimizi ulaştırdık. Halihazırda 19 ülkeye ihracatımız var. 2020 yılı sonuna kadar AB ülkeleri başta olmak üzere; Rusya, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika ve ABD pazarına ürünlerimizi ihraç etmeyi hedefliyoruz. BOA AIR temiz hava dolapları ile sunduğumuz yeni temiz ve sağlıklı hava deneyiminin yanı sıra, Bomaksan olarak endüstriyel alanlar için geliştirdiğimiz 3 yeni ürünümüzü de önümüzdeki iki ay içerisinde piyasaya süreceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ