Makine Haber

Boysan: “Ar-Ge’ye ayırdığımız payı önemli bir oranda artıracağız”

Ar-Ge yatırımlarının ana odağını BOA AIR markası ile ürün gamına ekledikleri temiz hava dolaplarının oluşturduğunu ifade eden Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, Ar-Ge ‘ye ayırdıkları payı 2021 yılında yüzde 40 oranında artırmayı hedeflediklerinin bilgisini verdi.

Boysan: “Ar-Ge’ye ayırdığımız payı önemli bir oranda artıracağız”

35 yıldır endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler üreten Bomaksan, Ar-Ge çalışmalarına kısa sürede yoğunlaşarak, hava kulelerine yönelik edindiği bilgi ve deneyimle iç ortam hava kalitesini yükseltmek için BOA AIR temiz hava dolabını geliştirdi. Benelux ülkeleri başta olmak üzere pek çok ülkeden yoğun talep alan şirket, Almanya ve Libya başta olmak üzere 10 ülkeye ihracat gerçekleştirdi.

“Ar-Ge’nin ciromuzdan aldığı pay yaklaşık 4 kat arttı”
Ortak solunan havanın sağlık üzerindeki önemli etkisinin özellikle pandemi döneminde dünya genelinde çok daha iyi bir şekilde anlaşıldığına dikkat çeken Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, şunları söyledi: “Koronavirüs salgını öncesinde, endüstriyel ortamlar için geliştirdiğimiz hava temizleme kulelerinin Ar-Ge çalışmalarına devam ediyorduk. Bu süreçte pandemi ülkemizde de başlayınca, hava kulelerinde edindiğimiz bilgi ve deneyimi, iç ortam hava kalitesini yükseltmek ve enfeksiyonun yayılmasını engellemeye yardımcı olmak adına kullanabileceğimizi düşündük. Bu fikirleri çok hızlı bir şekilde ürünleştirebildik ve temiz hava dolabını geliştirdik. Ar-Ge’nin ciromuzdan aldığı pay 2. çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 4 kat arttı.”

“Ar-Ge faaliyetlerimizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz”
Ar-Ge yatırımlarının ana odağını BOA AIR markası ile ürün gamına ekledikleri temiz hava dolaplarının oluşturduğunu kaydeden Boysan, “Dünya Sağlık Örgütü’nün, 9 Temmuz 2020 tarihinde yapmış olduğu resmi açıklama ile virüsün hava yolu ile bulaşma riskinin oldukça fazla olduğu tescillenmiş oldu. Bu gerçeğe dayanarak biz de Bomaksan ve BOA AIR olarak hava yoluyla bulaşma riskini kapalı ortamlarda minimuma indirebilmek adına yoğun Ar-Ge faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu faaliyetler sonucunda geliştirdiğimiz BOAmidi ve BOAmaxi ürünlerimizi satışa sunduk. Ürünlerimizle ilgili olumlu geri dönüşler almış olmak bizi yeni teknolojiler geliştirme konusunda heyecanlandırıyor. BOA ürün ailesini genişletmek ve alternatif sterilizasyon teknolojileri ile donatmak adına Ar-Ge çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu kapsamda Ar-Ge payımızı 2021 yılında yüzde 40 artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ