Makine Haber

Boysan: “2021 yılında üretim kapasitemizi beş kat artıracağız”

Yurt dışından gelen yoğun talep üzerine 2021 yılında yeni fabrikalarını devreye alarak, üretim kapasitelerini beş kat artırmayı hedeflediklerini aktaran Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, insan kaynakları konusunda da yatırımlarının devam ettiğini ifade etti.

Boysan: “2021 yılında üretim kapasitemizi beş kat artıracağız”

35 yıldır endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler geliştiren Bomaksan, pandemi sürecinde deneyimini ve uzmanlığını iç ortamlarda enfeksiyonun yayılmasını engellemeye yardımcı olmaya aktararak temiz hava dolabı geliştirdi. ‘Boa Air’ markasıyla mayıs ayında lanse ettiği temiz hava dolabı ile Avrupa ve Benelux ülkeleri başta olmak üzere pek çok ülkeden yoğun talep alan şirket, 4 ay gibi kısa bir sürede 1 milyon Euro’luk ihracat rakamlarına ulaştı.

“2020’de ciromuzun yüzde 50’sinden fazlası ihracat kaynaklı oldu”
Yurt dışından gelen yoğun talep üzerine 2021 yılında yeni fabrikalarını devreye alarak üretim kapasitelerini beş kat artırmayı hedeflediklerini söyleyen Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, şunları söyledi: “Yeni fabrikamız ve yeni yatırımlarımızla üretim kapasitemizi artırırken, insan kaynağı yönünde de yatırımlarımız sürüyor. Satış ekibimizi iki kat artırarak, hem Türkiye’de, hem de global pazardaki payımızı artırmak istiyoruz. Temiz Hava Dolabı ile 2020 yılı içerisinde ciromuzun yüzde 50’sinden fazlası ihracat kaynaklı oldu. 2021’de bu oranı yüzde 75’lere çıkarmak istiyoruz.”

“Yeni ürünler geliştiriyoruz”
2021 yılında hem endüstriyel alanların, hem de ticari ve kamusal iç ortamların havasının temizlenmesine odaklanmaya devam edeceklerini söyleyen Boysan, “Yeni ürünler geliştiriyoruz. Şu anda ürün geliştirmede ana odaklarımızdan birisi dijital dönüşüme ayak uydurmak. Pandemi sürecinde Avrupa’da imalatın durma noktasına gelmesi sebebiyle endüstriyel ürün grubu satışlarımızda ciddi bir düşüş yaşadık. Bununla beraber, bu yıl piyasaya çıkardığımız Boa Air temiz hava dolapları sayesinde geçen yıl elde ettiğimiz satış rakamlarını yakalayabildik. Pandemi sebebiyle özellikle iç ortam hava kalitesine yönelik algının ciddi oranda artmasıyla birlikte, hava temizleme cihazlarına olan talebin de artacağını düşünüyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ