Makine Haber

Boysan: “2020 yılında yüzde 100 büyüdük”

Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda yeni nesil filtrasyon teknolojili temiz hava dolabı Boa Air’i geliştirdiklerini ve dört ay gibi kısa sürede 10 ülkeye 1,5 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirdiklerini aktaran Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, 2020’de bir önceki yıla göre yüzde 100 büyüdüklerini söyledi.

Boysan: “2020 yılında yüzde 100 büyüdük”

Endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler geliştiren Bomaksan, profesyonel hava temizleme sektörünün büyüme hedeflerini açıkladı. 2020 yılında piyasaya sürdüğü profesyonel hava temizleme cihazları sektörüne hızlı bir giriş yapan Bomaksan, söz konusu dönemde yüzde 100 büyüdü.

“Sektör büyümesini sürdürecek”
35 yıldır endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler ürettiklerini aktaran Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, “Ticari ve kamusal alanların iç ortam hava kalitesi iyileştirme sektörü, pandemiyle birlikte Türkiye ve dünyada çok önemli bir büyüklüğe ulaştı. Globalde ev tipi hava temizleme cihazları ile birlikte 10 milyar dolarlık büyüklüğe ulaştı. Devam eden pandemi ile birlikte sektör büyümesini sürdürecek. Ar-Ge çalışmaları, yeni ürünler ve ihracat rakamları ile Bomaksan da bu büyümenin içinde olacak” dedi.

“Boa Air ile 10 ülkeye 1,5 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirdik”
Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda yeni nesil filtrasyon teknolojili temiz hava dolabı Boa Air’i geliştirdiklerini ve dört ay gibi kısa sürede 10 ülkeye 1,5 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Boysan, şöyle konuştu: “Bomaksan olarak bir önceki yıla oranla yüzde 100 büyüdük. 2020 yılında elde ettiğimiz büyümemizi güçlü Ar-Ge’mize ve ihtiyaçların odağında ürettiğimiz temiz hava dolabı teknolojilerimize borçluyuz. Büyümemizde pandemiyle birlikte temiz hava dolaplarına artan talep de etkili oldu. 2021 yılında şirket büyümemizi sürdürerek, sektörün büyümesine olan katkımızı da sürdüreceğiz.”

“Ar-Ge yatırımlarımızı artırarak devam ettireceğiz”
“İnsanların hayatına değer kattığımız ürünlerimizle gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında oldukça başarılı rakamlara imza attık” diyen Boysan, şunları aktardı: “Havalandırma, virüs ve bakterilere karşı en iyi önlemlerden biri. Özellikle pencere açmanın mümkün olmadığı plazalarda veya hava kirliliğinin yüksek olduğu bölgelerde en iyi çözüm hava temizleme cihazları. Profesyonel hava temizleme cihazlarına tüm dünyanın ihtiyacının daha da arttığı bu dönemde, profesyonel hava temizleme segmentinin yurt dışı satışlarımızdaki oranı yüzde 50 oldu. Her geçen gün ciromuzda artan payı ile Ar-Ge yatırımlarımızı devam ettirmeyi hedefliyoruz.”
Almanya, İsrail, Benelux ülkeleri, Slovenya, Romanya, Ukrayna ve Libya gibi ülkeler olmak üzere hâlihazırda 19 ülkeye ihracat yaptıklarını aktaran Bora Boysan, “AB ülkeleri, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve ABD gibi ülkeleri de ihracat ağımıza katmayı amaçlıyoruz. 2020’de ciromuzun yüzde 70’ini karşıladığımız ihracat payımızı, 2021 yılında yeni fabrika yatırımımızla birlikte yüzde 75’lere çıkarmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ