Makine Haber

Bosch, üretim sektöründe ‘En Çekici İşveren’ unvanını aldı

Universum Türkiye tarafından gerçekleştirilen ‘En Çekici İşverenleri 2020 Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Söz konusu araştırmaya göre, üretim sektörü kategorisinde Bosch’un ‘En Çekici İşveren’ unvanını almaya hak kazandığı açıklandı.

Bosch, üretim sektöründe ‘En Çekici İşveren’ unvanını aldı

Nedenleri ile birlikte gençlerin şirket ve işverenlerden beklentilerini ortaya koyan Universum Türkiye’nin ‘En Çekici İşverenler 2020 Araştırması’ tamamlandı. Araştırma sonuçlarına göre Bosch, üretim sektörü kategorisinde zirvede yer aldı.
Her yıl dünyanın 61 ülkesinde 1,5 milyon gençle gerçekleşen araştırmada, gençlerin kariyer ve şirket seçimlerine dair karar alma süreçlerini şekillendiren 40 temel işveren markası unsurunun ölçümü baz alınıyor.

Güvenç: “Markalar detaylı bir incelemeye tabi tutuluyor”
Universum araştırması kapsamında markaların; bilinirlik-imaj, insanlar-kültür, ücret-kariyer fırsatları ve işin nitelikleri açısından detaylı bir incelemeye tabi tutulduğunu aktaran Bosch Türkiye ve Orta Doğu İnsan Kaynakları Direktörü Umut Güvenç, “Bu araştırmalar, gençlerin sektörlerle ve şirketlerle ilgili algılarını ve iş yaşamına dair beklentilerini anlamak açısından önemli içgörüler sağlıyor. Alanında güçlü bir işveren olma sorumluluğuyla; bu analizler ışığında yetenek programlarımızı ve işveren marka konumlandırmamızı, yenilikçi ve geliştirici içeriklerle güncel tutuyoruz. Devam eden bu yolculuğumuzda; etkinliklerimize katılarak bizimle fikir alışverişinde bulunan, staj programlarımızla geleceğe ilk adımlarını atan ve Bosch’ta bir gelecek düşünen tüm gençlere teşekkür ederiz” diye konuştu.

“Genç yeteneklere dünyada kendilerini kanıtlayabilecekleri fırsatlar sunuyor”
Bosch Türkiye’nin, genç yeteneklere dünyada kendilerini kanıtlayabilecekleri fırsatlar sunduğunu ifade eden yetkililer, şunları anlattılar: “Örneğin; şirkette çalışan bir mühendis, iki yıl sonra dünyanın her yerinde çalışabilir konuma geliyor. Büyük veri uzmanlığından yapay zekaya, otonom araçlardan elektrikli otomobillere kadar birçok teknolojinin gelişmesine dâhil olmak isteyen çalışanlara bu fırsat sunuluyor. Bosch Türkiye Merkez Ofisi bünyesinde 2018 yılında 14 mühendisle faaliyete geçen Tasarım Merkezi’nde çalışan sayısı 30’u aşarken; veri biliminden yararlanılarak çeşitli inovatif projeler geliştirilmeye de başlandı. Öte yandan Bosch’un Almanya’daki ‘Grow’ adlı start-up şirketinin stratejik alanlarında belirlediği konularla ilgili başlattığı global Start-up Platformu Projesi, 2019 yılında Türkiye’de de hayata geçirildi. Bosch ayrıca, değişen insan kaynağına katkı sağlamak için liseler ve üniversitelerle ortak projeler yürütüyor ve her yıl bine yakın öğrenciye çeşitli öğrenci programları ile staj imkânı sunuyor. Tüm bu çalışmalar, Bosch Türkiye’nin genç yetenekler için bir cazibe merkezi haline gelmesini sağlıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ