Makine Haber

Bosch, global Endüstri 4.0 satışlarındaki artış oranını açıkladı

2012 yılında hem kendi tesislerinde, hem de müşterilerine ait tesislerde üretim ve lojistiğe bağlanabilirlik eklemeye başlayan Bosch, 2019 yılına gelindiğinde, 2018’e göre yüzde 25’lik artışla üretim ve lojistik için geliştirdiği ağa bağlı çözümlerle 750 milyon Euro’dan fazla satış gerçekleştirdi.

Bosch, global Endüstri 4.0 satışlarındaki artış oranını açıkladı

Koronavirüs pandemisi, ‘ağa bağlı’ üretim ve lojistiğin değerini gösterdi. Her makinenin kullanımı ve durumu gerçek zamanlı olarak takip edilebilir olduğu için; nesnelerin interneti (IoT), imalatçı şirketlerin kesintilere öncesine göre daha esnek tepki göstermelerine yardımcı oluyor ve tedarik zincirinde şeffaflık sağlıyor.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Endüstriyel Teknolojiden Sorumlu Bosch Yönetim Kurulu Üyesi Rolf Najork, “Özellikle mevcut kriz gibi istisnai durumlarda, bağlanabilirlik şirketleri daha az savunmasız hale getiriyor ve gemiyi dengede tutmalarına yardımcı oluyor” dedi.
Enfeksiyon riskinin fiziksel yakınlığı zorlaştırdığı durumlarda, vardiya değişiminin dijital olarak yapılabildiğini aktaran yetkililer, şöyle konuştular: “Dijitalleşme, sahada bir teknisyen ihtiyacı olmaksızın sistemlerin ve makinelerin uzaktan görüntülenmesini ve bakımını sağlar. Akıllı yazılım, herhangi bir yerden malları ve teslimatları izleyebilir ve ikmali sağlayabilir. Endüstri 4.0 sayesinde bunların hepsi mümkün. Ağa bağlı çözümler; üretim ve lojistiği daha basit, daha verimli, daha esnek ve aynı zamanda daha sağlam hale getirmeye yardımcı oluyor.”

“Nesnelerin interneti alanında öncü bir şirket”
Bosch’un nesnelerin interneti alanında öncü bir şirket olduğunu ifade eden yetkililer, “Firma, 2012 yılında hem kendi tesislerinde, hem de müşterilerine ait tesislerde üretim ve lojistiğe bağlanabilirlik eklemeye başladı. 2019 yılına gelindiğinde şirket, bir önceki yıla göre yüzde 25’lik artışla üretim ve lojistik için geliştirdiği ağa bağlı çözümlerle 750 milyon Euro’dan fazla satış gerçekleştirdi” dediler.
Geleceğin fabrikasında sabit olan tek şeyin; zeminler, duvarlar ve tavanlar olduğunu söyleyen yetkililer, şöyle devam ettiler: “Geleceğin fabrikası, pahalı iyileştirmelere gerek kalmadan binlerce farklı ürün ve varyantı, bir parti büyüklüğüne kadar üretebilen bir üretim yapısı vizyonunu rehber edinerek kendisini sürekli olarak yeniden keşfedebilmeli. Bu nedenle bağlanabilirliğe kendini adayan Bosch, bu alanda yapılan projelerle ilerleme sağlıyor ve ölçülebilir fayda elde ediyor. Endüstri 4.0 çözümleri ile bireysel lokasyonlarda üretkenliği yüzde 25’e kadar artırmak mümkün hale geliyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ