Makine Haber

Bosch, geleceği şekillendirme çağrısı yaptığı web sitesi ile ödül kazandı

Bosch, Sanayi Devrimi’nin 1800’li yıllardan günümüze kadar nasıl bir evrim geçirdiğini ve geleceğin nasıl adım adım şekillendiğini anlatan dijital sergisi ‘Geleceği Şekillendir’ ile ‘Üretim & Sanayi’ kategorisinde ‘Altın Örümcek’e lâyık görüldü.

Bosch, geleceği şekillendirme çağrısı yaptığı web sitesi ile ödül kazandı

Bosch Türkiye, Sanayi Devrimi’nin tüm aşamalarını gözler önüne serdiği ve gençlere birlikte geleceği şekillendirme çağrısı yaptığı www.gelecegisekillendir.com web sitesi ile ödül kazandı. 17. Altın Örümcek Ödülleri’nde jüriden; tasarım, içerik, özgünlük ve teknik kriterlerde tam puan alan web sitesi, ‘Üretim & Sanayi’ kategorisinde hem birinciliğe, hem de halkın favorisi olmaya lâyık görüldü. Pompaa Dijital Ajansı’nın imzasını taşıyan site, aynı zamanda ‘Mikrosite’ kategorisinde ikinci seçildi.

“2019 yılında ziyarete açıldı”
2019 yılında ziyarete açılan dijital serginin hem yazılım, hem de tasarım anlamında kullanıcı deneyimini kolaylaştırdığını ve özgün içeriği, başarılı görsel dili, kullanıcı dostu tasarımı ve teknik altyapısıyla öne çıktığını ifade eden yetkililer, “Sergi için özel olarak projelendirilen dijital platform, sanayinin dünden bugüne gelişimini dönemin endüstriyel dokusunu hissettirecek şekilde tasarlandı. Sitede, tüm sanayi devrimlerinin tek bir yerde anlatılmasıyla bütünsel bir yaklaşım ile teknolojik gelişmeleri gözlemleme fırsatı sunuluyor. Zaman kısıtlaması ya da fiziksel erişim engeli olmadan, ziyaretçilere sergiyi serbestçe dolaşma ve keşfetme özgürlüğü tanıyan iste, ziyaretçinin aktif bir rol oynamasına ve farklı zaman akışlarını takip ederek, kendi eşsiz deneyimini yaratmasına olanak sağlıyor” dediler.

“Sanayi Devrimi’nin tüm aşamaları anlatılıyor”
Ziyaretçilerin söz konusu sanal sergi alanında, Sanayi Devrimi’nin tüm aşamaları ve bu süreçteki icatlar hakkında detaylı yazılı, görsel ve işitsel bilgi alabildiklerini anlatan yetkililer, şöyle konuştular: “Site aynı zamanda, 130 yılı aşkın bir tarihi olan Bosch’un çalışma anlayışını ve kültürünü, sanayinin gelişimine nasıl katkı sağladığını ve teknolojiyi nasıl şekillendirdiğini gerçek hikâyeler üzerinden keşfetme imkânı sunuyor. İşveren marka iletişiminde yenilikçi bir yaklaşımla şirket değerlerinin de anlatıldığı sergi, geleceğin trendleri ve yetkinlikleri konusunda farkındalık kazandırılması açısından önemli bir kaynak olma özelliği de taşıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ