Makine Haber

Borusan Mannesmann, risk belirtisi gösteren çalışanları iş yerine gelmeden tespit ediyor

Covid-19 salgını sürecini tesislerinde güvenle yönetebilmek amacıyla Microsoft Azure bulut alt yapısını kullanarak ‘Sağlık Olsun’ adlı mobil bir uygulama geliştiren Borusan Mannesmann, risk belirtisi gösteren çalışanları iş yerine gelmeden tespit edebiliyor.

Borusan Mannesmann, risk belirtisi gösteren çalışanları iş yerine gelmeden tespit ediyor

Borusan Mannesmann, Covid-19 salgını sürecini tesislerinde güvenle yönetebilmek amacıyla Microsoft Azure bulut alt yapısını kullanarak, ‘Sağlık Olsun’ adlı mobil bir uygulama geliştirdi. Çalışanların her sabah kendilerine yöneltilen sorulara verdikleri cevapları analiz ederek risk değerlendirmesi yapan uygulama sayesinde, risk taşıyan çalışanlar henüz iş yerine gelmeden tespit edilebiliyor. Öte yandan, Covid-19 şüphesi uyandıran en ufak belirti dâhi iş yerindeki sağlık personellerine bildiriliyor. Azure’un yapay zeka çözümlerinden destek alan uygulama, yazılım algoritmasıyla virüsün bulaşmasını önleme konusunda alarm işlevi görüyor.

Kızılaslan: “Covid-19 salgını sürecinde de çalışmaya devam ettik”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Borusan Mannesmann Dijital Teknolojilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muammer Kızılaslan, “Türkiye ekonomisinin belkemiğini oluşturan sanayi şirketlerinden biriyiz; dolayısıyla çarkların dönebilmesi için Covid-19 salgını sürecinde de çalışmaya devam ettik. Bu safhada, özellikle üretimde ‘iş sürekliliğimizi sağlarken çalışanlarımızın sağlığını nasıl garanti altına alırız?’ diye düşünmeye başladık. Yüksek ateşi tespit etmek üzere termal kameralar kurduk ve mesafe kuralını denetleyen sistemler geliştirdik. Ancak, çalışanlarımız henüz işe gelmeden de riskler konusunda bilgi sahibi olmayı ve erkenden önlem alabilmeyi istedik. Kriz yönetim grubu toplantımızda bir mobil uygulama yapma fikri ortaya çıktı. Microsoft Azure bulut ve yapay zeka çözümlerinden destek alarak, ihtiyaçlarımıza özel kurumsal bir mobil uygulama geliştirdik ve çalışanlarımızın kullanmasını sağladık. Uygulamamızla; evde erken semptom tespiti, servislerde koltuk atama ve ofiste/tesiste yakın temas kurulan kişilerin takibini yapabiliyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ