Makine Haber

Borusan Mannesmann, kurum içi eğitim platformu içerisinde Mühendislik Fakültesi açıyor

Borusan Mannesmann, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, kurum içi eğitim platformu içerisinde Mühendislik Fakültesi açıyor. Üretim, bakım ve kalite mühendisleri için özel olarak tasarlanan programda, teknik ve mesleki eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim eğitimleri de yer alıyor.

Borusan Mannesmann, kurum içi eğitim platformu içerisinde Mühendislik Fakültesi açıyor

Çalışanlarının kendi potansiyellerini ortaya koymalarına olanak sağlayacak bir çalışmayı daha hayata geçiren Borusan Mannesmann, şirket içi eğitim platformu TechStation içerisine Mühendislik Fakültesi’ni entegre ederek, eğitim çalışmalarına yeni bir soluk getiriyor. Alanında uzman ve uluslararası deneyimde iş ortaklıkları ile oluşturulan program, dijitalleşen dünyada çalışanların yetkinliklerini artırırken; güncel bilgilere ve yüksek niteliklere sahip uzmanların yetişmesini sağlayacak.

Akkemik: “İnsan sayesinde başarıya inanan bir kurumuz”
Hayata geçirilen Mühendislik Fakültesi ile Borusan Mannesmann’ı teknolojik ve verimlilik açısından çok daha ileri taşıyacaklarını aktaran Borusan Mannesmann İnsan, Kurumsal Gelişim ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Fırat Akkemik, şunları söyledi: “İnsan sayesinde başarıya inanan bir kurumuz. İşimize değer katmak için önce kendimize değer katmamız ve kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Borusan Mannesmann ailesindeki her bir mühendisimizin kendini geleceğe hazırlayabilmesi için bu fakülteyi hayata geçirdik. Techstation ve Mühendislik Fakültesi Programı’mızın; dijital yeni dünyada kendimizi geliştirmek, müşterilerimize kaliteli ve fark yaratan ürünler tasarlamak adına bizlere büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.”

“Yaratıcılıklarının artmasına olanak tanıyacağız”
Teknolojiyi ve dijitalleşmeyi odağına alan söz konusu programla mühendisleri en güncel bilgilerle buluşturacaklarını ve yaratıcılıklarının artmasına olanak tanıyacaklarını kaydeden Akkemik, “Bu programı; deneyimli liderlerimiz ve iş birliği yaptığımız uzman kurumlarla, içeriği heyecan yaratacak dopdolu bir program olarak tasarladık. Sektörün öncü bir kurumu olarak, bu kapsamda bir eğitim sunan ilk şirket olmaktan gurur duyuyoruz. Bu vesile ile, kendini geliştirmek isteyen mühendislik mezunu gençlerimizin iş fırsatlarını değerlendirirken öncelikli tercihi olacağımıza inanıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ