Makine Haber

Borçelik’in sağlık çalışanları için yürüttüğü faaliyetler ödüllendirildi

Toplumsal dayanışma çerçevesinde sağlık çalışanlarını desteklemek için gönüllülük temelinde faaliyetler yürüten Borçelik, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği tarafından düzenlenen 13. Gönülden Ödüller organizasyonunda, ’En Başarılı Gönüllülük Projesi’ ödülüne lâyık görüldü.

Borçelik’in sağlık çalışanları için yürüttüğü faaliyetler ödüllendirildi

Covid-19 pandemisinin başından beri çalışanlarına ve paydaşlarına destek olan Borçelik, toplumsal dayanışma çerçevesinde sağlık çalışanlarını desteklemek için gönüllülük temelinde yürüttüğü faaliyetlerle ödül kazandı. Şirket; Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin düzenlediği 13. Gönülden Ödüller organizasyonunda, ’En Başarılı Gönüllülük Projesi’ ödülünü kazandı.

“Pandemi sürecinde birçok gönüllülük kampanyasına imza attı”
Pandemi sürecinde birçok gönüllülük kampanyasına imza atan Borçelik çalışanlarının Covıd-19 ile özverili bir mücadele yürüten sağlık çalışanlarına ve topluma destek olduğunu aktaran yetkililer, “Borçelik Maker Kulübü (BMK), sahip olduğu 3 boyutlu yazıcı ile Bursa’daki hastanelere yüz siperliği üretimine başladı. 65 adet filament ve bin 500 siperlik için asetat ve lastik desteği ile 3 bin 800 adet yüz siperliğinin üretimine katkı yaptı. Borçelik gönüllüleri, acil ihtiyacı olan sağlık kuruluşlarına siperliklerin dağıtımını gerçekleştirerek, Bursa’nın siperlik ihtiyacının yüzde 15’ini sağlamış oldular. Bunun yanı sıra, Uludağ Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümü ile BMK’nın ortak çalışmaları sonucu hayata geçirilen Laringoskop U-Profil hem çocuk, hem de yetişkin hastalarda kullanılmaya başlandı. Ayrıca Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Covid-19 vakalarında kullanılan, kandaki oksijen ve kalp ritmini ölçen satürasyon cihazı ve EKG cihazının çalışmasında rol oynayan parçalar yine BMK tarafından üretilerek gerekli yerlere ulaştırıldı. Borçelik Maker Kulübü, çalışma arkadaşları için de maskenin kulaklarda neden olduğu baskıyı ve burunda oluşturduğu basıncı hafifletmek üzere kendi tasarımı olan maske kayışlarını ve burunluğu yine 3 boyutlu yazıcıda ürettiler. 3 Boyutlu Destek Grubu üyesi olan BMK, Covid-19 salgını süresince sağlık kurumlarının yanı sıra farklı kurum ve kuruluşlara da destek vermeye devam ediyor” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ