Makine Haber

Borçelik Teknik Akademi, Avrupa’da önemli bir başarıya imza attı

Avrupa Mesleki Beceri Haftası bünyesinde düzenlenen Mesleki Eğitimde Mükemmellik Ödülleri’ne ‘Kadına Güç İş Yok’ ve ‘Meslek Lisesi Öğrenci Gelişim Programı’ ile katılan Borçelik Teknik Akademi, finale kalan iki kuruluştan biri olma başarısını gösterdi.

Borçelik Teknik Akademi, Avrupa’da önemli bir başarıya imza attı

Borçelik çalışanlarının profesyonel yetkinliklerini artırmak, sektörde mesleki ve teknik eğitimi geliştirmek için 2014 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Borçelik Teknik Akademi, Avrupa Mesleki Beceri Haftası bünyesinde düzenlenen yarışmada önemli bir başarıya imza attı.
Avrupa Komisyonu, Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği kapsamında 9-13 Kasım 2020 tarihleri arasında Avrupa Mesleki Beceri Haftası bünyesinde düzenlenen Mesleki Eğitimde Mükemmellik Ödülleri’ne ‘Kadına Güç İş Yok’ ve ‘Meslek Lisesi Öğrenci Gelişim Programı’ ile katılan Borusan Teknik Akademi, ‘İş Başında Eğitim’ kategorisinde finale kalan iki kuruluştan biri oldu.

“Son derece başarılı sonuçlar verdi”
Kadınların çelik sektörünün üretim sürecinde daha fazla istihdam edilmesine ve ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen ‘Kadına Güç İş Yok Programı’nın son derece başarılı sonuçlar verdiğini kaydeden yetkililer, “26 kadın kursiyere; tavan vinci ehliyet programı gibi teknik eğitimlerin yanı sıra, kişisel gelişim ve mentor-menti programı gibi 250’şer saatlik kapsamlı teorik ve pratik eğitimler verildi. Program sonucunda eğitimlerini tamamlayan 26 kadın, üretim içinde farklı hatlarda istihdam edildi. Toplumsal cinsiyet eşitliğini ve sanayide kadın istihdamını destekleyen proje; işgücü piyasasına erişim olanakları artırılmış, statüleri güçlendirilmiş kadınlar ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin gelişimine katkı sağlıyor” dediler.

“Öğrencileri eğitim hayatlarının sonuna kadar destekliyor”
Borçelik Teknik Akademi’nin üzerinde durduğu konular arasında meslek lisesi öğrencilerinin eğitiminin desteklenmesinin de yer aldığını anlatan yetkililer, söz konusu amaç doğrultusunda ‘Meslek Lisesi Öğrenci Gelişim Programı’nın hayata geçirildiğini söyledi. Yetkililer, şunları aktardılar: “Program, ‘meslek lisesi öğrencilerinin teknik yetkinliklerini kusursuzlaştırma’ parolası ile öğrencileri 11. sınıftan itibaren eğitiyor. Aynı zamanda, kendi alanlarında deneyim sahibi yetkin Borçelik çalışanları ve yöneticileri kariyer yolculuğunda öğrencilere koçluk yapıyor. Borçelik Teknik Akademi, eksiklerini tamamlamak üzere ek eğitimler ve deneyim kazanmaları için etkili staj imkânları sunarak, öğrencileri eğitim hayatlarının sonuna kadar destekliyor. Akademi, Covid-19 salgını süresince de elektrik, metal ve makine konularındaki online derslerle öğrencilerin gelişimlerine destek olmaya devam etti.”

Çakır: “Borçelik Teknik Akademi, çok önemli bir eğitim ve bilgi kurumu haline geldi”
Borçelik Teknik Akademi’nin, Mesleki Eğitimde Mükemmellik Ödülleri’nde finale kalmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır, şunları söyledi: “Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen bir yarışmada bu başarının elde edilmesini çok önemsiyorum. Borçelik’in değerleri üzerinde yükselen Borçelik Teknik Akademi; sadece şirketimiz için değil, sektörümüz için de çok önemli bir eğitim ve bilgi kurumu haline geldi. ‘Kadına Güç İş Yok’ ve ‘Meslek Lisesi Öğrenci Gelişim Programı’ ile alınan sonuçlar; Borçelik Teknik Akademi’nin başarısının sınırlarımızın ötesinde, uluslararası platformlarda da takdir edilmeye başlandığını gösteriyor. Bu, bütün Borçeliklilerin gurur ve mutluluk duyması gereken bir başarı.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ