Makine Haber

Borçelik, 10 yılda 650 bin adet fidanı doğa ile buluşturdu

Türkiye’nin en büyük ve en yüksek kaliteli galvanizli çelik üreticisi Borçelik, 10 yılda 650 bin adet fidanı doğa ile buluşturdu. Türkiye’de 10 yılda yanarak yok olan toplam yeşil alanın yüzde 2’si Borçelik tarafından tekrar yeşile kavuşturuldu.

Borçelik, 10 yılda 650 bin adet fidanı doğa ile buluşturdu

Türkiye’nin en büyük ve en yüksek kaliteli galvanizli çelik üreticisi Borçelik, Türk sanayisine sağladığı kattığı değeri doğaya kazandırdığı yeşil alanlarla taçlandırıyor. Şirket, 2010 yılında başladığı projeyle 10 yılda 650 bin adet fidanı doğa ile buluşturdu.

Güney: “500 bin adet fidanın dikilmesine ve bakımına destek olduk”


Borusan Grup şirketlerinden Borçelik’in, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde, tüm iş süreçlerini ‘çevreye duyarlılık’ temel prensibi ile yürüttüğünü belirten Borçelik Üretim ve Yatırımlardan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Mesut Güney, “2010 yılında Bursa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen Gemlik İlçesi Şahinyurdu Köyü’ndeki ağaçlanlandırma projesine sponsor olarak, 500 bin adet fidanın dikilmesine ve bakımına destek olduk. ‘Bir Bobin Bir Fidan’ sloganı ile yürütülen bu çalışmadan aldığımız ilham ve dünyanın geleceğine karşı sorumluluğumuz doğrultusunda da, Borçelik’e özgü bir çevre projesi geliştirmeye karar verdik. Borçelik Gemlik Üretim Tesisi’nde 2 bin metrekarelik bir alanda fidan yetiştirmeye başladık” dedi.

“Doğa dostu yeşil çözümler geliştirmeye odaklandık”
Borçelik’in, kaynakların sürdürülebilir kullanımına yönelik doğa dostu yeşil çözümler geliştirmeye odaklandığını ve şirket içerisinde kararların, çevreye olası etkilerinin değerlendirilerek alındığını belirten Güney, sözlerine şu şekilde devam etti: “Yılda 1.5 milyon tonluk üretimimiz, sahip olduğumuz deneyim ve kaliteli insan kaynağımızla çelik sektörünün öncü kurumları arasında yer alıyoruz. Ülkemize sadece ekonomik yönden değil, her anlamda katkı sağlamayı hedef haline getirme anlayışımızın, gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerin değerini artırdığına inanıyoruz. Ülkemizde son 10 yılda yanan toplam yeşil alanın yüzde 2’sini yeniden ağaçlandırmaktan gurur duyuyoruz. Yalova’da bulunan Borçelik Hatıra Ormanı dâhil olmak üzere bugüne kadar yüzlerce alanın, kendi tesislerimizde yetiştirdiğimiz fidanlarla yeşermesini sağladık. Bu fidanların büyüyerek oksijen üreten ormanlara dönüşmesi, bizleri doğaya daha fazlasını kazandırmak adına teşvik ediyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ