Makine Haber

BM Makina Grup, otomobil ve beyaz eşya fabrikaları için özel çözümler sunuyor

Müşterileri için gerçekleştirdiği yenilikçi projelerle güçlü bir referans listesine sahip olan BM Makina Grup, farklı markaları, geniş ürün gamı ve tamamlayıcı ürün-hizmetleri ile otomobil ve beyaz eşya fabrikaları için de özel çözümler sunuyor.

BM Makina Grup, otomobil ve beyaz eşya fabrikaları için özel çözümler sunuyor

Dünyada sayılı firmaların gerçekleştirebildiği zemin altı kaldırma sistemleri gibi birçok yenilikçi projeye imza atan BM Makina Grup, otomobil ve beyaz eşya fabrikaları için de özel çözümler sunuyor.
Zemin altı tren kaldırma sistemlerinde projelerin, İstanbul metrosunun Olimpiyatköy ve Ümraniye bakım atölyelerinde gerçekleştirildiğini ifade eden yetkililer, “Zemin altında hassas çalışma gerektiren projelerin ilkinde 4’lü bir vagon kaldırılırken, son uygulamada 6’lı vagonun kaldırılması sağlanarak, yaklaşık 1,5 katı daha büyük bir sistem hayata geçirildi. Gerçekleştirdiği yenilikçi projelerle güçlü bir referans listesine sahip olan BM Makina Grup, farklı markaları, geniş ürün gamı ve tamamlayıcı ürün-hizmetleri ile otomobil sektörü için de önemli çalışmalara imza atıyor” dediler.

“Ürünler projeye göre özelleştiriliyor”
Liftket ve BKB Profil Sistemleri ile otomobil fabrikalarının vinç sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirerek, tam olarak onlara özel çözümler sunduklarını aktaran yetkililer, şunları aktardılar: “Türkiye’de üretilen ve direkt teslim edilen ürünler projeye göre özelleştiriliyor. Gerçekleştirilen projelerin birçoğu müşterilerin ihtiyacına yönelik hazırlanan özel tasarımlardan oluşuyor. Bir proje içerisinde önce proje ekibi projenin çizimini gerçekleştiriyor, müşteri onayından sonra ise üretim başlıyor. Otomotiv fabrikalarının olmazsa olmazı enerji iletim sistemleriyle ilgili olarak da, Vahle markasıyla çözüm sunuyoruz.”
Otomotiv ve beyaz eşya sektöründe çok kullanılan temassız enerji sistemlerine talebin giderek arttığını anlatan yetkililer, sözlerini şu şekilde noktaladılar: “Temassız enerji iletim sistemi, hareketli transfer arabalarının enerjisini aynı hat üzerinde temas etmeden alan bir sistem. Zemine gömülmüş olan bir kablodan ekipman hareket ettiğinde enerjisini temas etmeden alabiliyor. Bu sistemin öncelikle montaj kolaylığı gibi bir avantajı bulunuyor. Ayrıca, herhangi bir temas ya da sürtünme olmadığı için hiç bakım gerektirmiyor ve böylece birkaç sene içerisinde kendisini amorti ediyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ