Makine Haber

Bebek: “E-RTG projesini Vahle adına Türkiye’de ilk kez gerçekleştiren firma olduk”

Türkiye’de birçok liman firması için E-RTG projesi gerçekleştirdiklerini ve söz konusu projeyi Vahle adına Türkiye’de ilk kez gerçekleştiren firma olduklarını aktaran BM Makina Grup Genel Müdürü Kenan Bebek, proje ile işletmelerin yüzde 90’lara varan oranlarda enerji tasarrufu sağladıklarını vurguladı.

Bebek: “E-RTG projesini Vahle adına Türkiye’de ilk kez gerçekleştiren firma olduk”

Türkiye’de birçok liman firması için E-RTG projesi gerçekleştiren BM Makina Grup, söz konusu projeyi Vahle adına Türkiye’de ilk kez gerçekleştiren firma oldu.
E-RTG projesinin detaylarını ve avantajlarını anlatan BM Makina Grup Genel Müdürü Kenan Bebek, “Bu projeyi Vahle firması adına dünyada ilk kez BM Makina Grup yaptı. Çelik konstrüksiyonunu da biz ürettiğimiz için tecrübeli bir firmayız. Bugün dünyanın neresinde bu proje yapılırsa çelik konstrüksiyonunu biz üretip gönderiyoruz” diye konuştu.

“Yüzde 90’a varan oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor”
Türkiye’de birçok liman firması için E-RTG projesi gerçekleştirdiklerini ifade eden Bebek, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Proje ile dizelle çalışan lastik tekerlekli konteynır vinçlerinin elektrikle çalışmasını sağlıyoruz. Bu proje kapsamında, işletmeler yüzde 90’lara varan oranlarda enerji tasarrufu elde ediyorlar. Almanya’da gerçekleştirdiğimiz ölçümlere göre yüzde 75’in üzerinde bir tasarruf sağlanmasına yardımcı oluyoruz. Bu projeyi Vahle adına Türkiye’de ilk biz gerçekleştirdik. Yaklaşık 10 senedir çalışan sistemlerimiz bulunuyor. Yeni gelen ürünlerin ise artık E-RTG olanları tercih ediliyor. Bu ürünlerin enerji iletim sistemlerini ve çelik konstrüksiyonlarını Türkiye’de biz yapabiliyoruz. Bunun da şöyle güzel bir tarafı var; söz konusu projeyi Vahle firması adına dünyada ilk kez BM Makina Grup yaptı. Çelik konstrüksiyonunu da biz ürettiğimiz için tecrübeli bir firmayız. Bugün dünyanın neresinde bu proje yapılırsa çelik konstrüksiyonunu biz üretip gönderiyoruz. Bu ülkeler arasında; Panama, Meksika, Norveç ve İngiltere yer alıyor. Türkiye’de ürettiğimiz çelik konstrüksiyonu bu ülkelere ihraç etmiş bulunuyoruz.”

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ