Makine Haber

Başlangıç seviyesinde entegre hareket sunan yeni Kinetix 5300 servo sürücüler

Yeni ürün gamı; Kinetix servo sürücü ailesinin diğer üyeleriyle birlikte, küçük ve bağımsız makinelerden büyük ve karmaşık sistemlere kadar her türlü ihtiyacı karşılayabilecek Rockwell Automation servo sürücülerin yer aldığı eksiksiz bir teklif yelpazesi sunuyor.

Başlangıç seviyesinde entegre hareket sunan yeni Kinetix 5300 servo sürücüler

Rockwell Automation

Yeni Allen‑Bradley Kinetix 5300 servo sürücüler, küçük ve orta boyutlu makinelerde yüksek performanslı entegre hareket elde etmeleri için makine üreticilerine ölçeklenebilir bir seçenek sunuyor. Bu yeni ürün gamı; Kinetix servo sürücü ailesinin diğer üyeleriyle birlikte, küçük ve bağımsız makinelerden büyük ve karmaşık sistemlere kadar her türlü ihtiyacı karşılayabilecek Rockwell Automation servo sürücülerin yer aldığı eksiksiz bir teklif yelpazesi sunuyor.
Kinetix 5300 servo sürücüler; paketleme ve dönüştürme, baskı ve web işlemleri gibi daha küçük makine uygulamaları için uygun ölçülere sahiptir. Sürücüler ayrıca, makinelerin daha basit hale gelmesine ve performanslarının optimize edilmesine yardımcı olacak gelişmiş özelliklere de sahiptir:
⦁ Load Observer gerçek zamanlı ayarlama teknolojisi; her bir ekseni ayarlama ihtiyacını azaltarak, zamandan tasarruf sağlayabilir ve bir motor üzerindeki mekanik yük ataletini tahmin edip telafi ederek sürücü performansını artırabilir.
⦁ Logix kontrol cihazları ile entegrasyon, operatörlerin makine üzerindeki değişiklikleri dâhili olarak sürücünün kendisi yerine bir HMI’dan yapmalarına olanak vererek değişimleri hızlandırabilir.
⦁ İzleme çentik filtreleri, çalışma sırasındaki rezonansları azaltır.
⦁ Fiziksel bağlantılı emniyetli tork kapatma özelliği, kullanıcıların tüm makine gücünü kesmeden motor torkunu ortadan kaldırmalarına olanak verir ve güvenli duruma ulaşmış olan makineler bu sayede daha hızlı şekilde yeniden başlayabilir.
⦁ Çift erişimli port EtherNet/IP, cihaz seviyesi ring (DLR-device-level ring) topolojilerinin ilave bir aksesuara ihtiyaç olmadan uygulanmasına olanak sağlar.

Wong: “Makine performansını artırabilecek gelişmiş özellikler de sağlıyor”
Rockwell Automation Ürün Müdürü Simon Wong, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kinetix 5300 servo sürücüler, TLP motorlarımız ve kablolarımızla eşleştirildiğinde, maliyetin önemli olduğu küçük ve orta boyutlu makineler için ideal bir çözüm sunarken; aynı zamanda makine performansını artırabilecek gelişmiş özellikler de sağlıyor. Genişletilmiş ürün portföyümüz; bağımsız makinelerden karmaşık hareket ve ağ bağlantısı güvenliği yapılarına sahip olan daha büyük sistemlere kadar her türlü uygulama için makine üreticileri tarafından doğru şekilde boyutlandırılabilecek, ölçeklenebilir yapıda eksiksiz bir servo sürücü ailesi sunuyor” dedi.

Tasarım süreci basitleştirilebilir
Tek bir servo sürücü ailesinin kullanılması; makine üreticilerinin tüm sürücülerini tek bir tasarım ortamında programlamasına ve aynı kodun tüm sürücülerde yeniden kullanmasına olanak sağlıyor. Bu sayede, tasarım süreci basitleştirilebilir ve çözümlerin makine üreticileri tarafından pazara daha kısa sürede sunulmasına yardımcı olunabilir. Ayrıca, makine bakım çalışmaları da basitleştirilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ