Makine Haber

Bantboru, üretim tesislerini güneş enerji santralleri ile donatıyor

Çelik boru sistemleri alanında dünyanın en önemli 5 orijinal ekipman üreticisi arasında yer alan Bantboru, üretim tesislerinde 1 milyon dolarlık yatırımla kurulacak ve yıl içerisinde devreye alınacak güneş enerji santralleri ile toplam enerji tüketiminin üçte birinden fazlasını güneş enerjisinden elde edecek.

Bantboru, üretim tesislerini güneş enerji santralleri ile donatıyor

Bantboru, ‘çevreye saygılı temiz enerji’ prensibi ile üretim tesislerini güneş enerji santralleri (GES) ile donatıyor. 1 milyon dolarlık yatırımla gerçekleşecek ve bu yıl içerisinde devreye alınacak proje ile şirket, tüm üretim tesislerinde toplam enerji tüketiminin yüzde 35’ini güneş enerjisinden elde edecek.
İş yapış şekilleri ve küresel ayak izleri ile gerçek bir dünya şirketi kimliği taşıdıklarını ifade eden Bantboru CEO’su Sinan Gider, “Dünya genelinde rekabetçiliğin ve kalitenin en çok ön planda olduğu, iki önemli sektörde OEM firmalarına yönelik ürünlerimizle küresel üretim programlarının iş ortağıyız. Arjantin’den Çin’e uzanan bir coğrafyada, 23 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Ar-Ge ve teknoloji gücümüzle geliştirdiğimiz ürünler ile küresel rekabetin Türk oyuncusuyuz. İşimizi olduğu gibi, topluma ve dünyaya karşı sorumluluklarımızı da liderlik hedefiyle sürekli gelişen bir dünya şirketi bakış açımızla değerlendiriyor ve yönetiyoruz. GES yatırımlarımız, temiz enerji kullanımıyla çevre sürdürülebilirliğine; maliyet avantajıyla da rekabetçi performansımıza katkı yapacak” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ