Makine Haber

Bantboru, TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

Covid-19 sürecinde çalışan sağlığı ve güvenliği alanında sıkı önlemler alan öncü kuruluşlar arasında yer alan Bantboru, küresel sağlık krizine yönelik olarak Mart ayında devreye aldığı acil eylem planı kapsamındaki önlemleri sayesinde uluslararası geçerliliğe sahip TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı.

Bantboru, TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

Ürünleri dünyada üretilen 100 araçtan 4’ünde kullanılan ve güçlü rekabetçi performansıyla 23 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve kendi alanında dünyanın en büyük 5 üreticisinden biri olan Bantboru, ilgili denetimler sonrasında uluslararası geçerliliğe sahip TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Gider: “En büyük başarı payı tüm çalışma arkadaşlarımın”


TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’nin, güvenli üretim süreçlerinin en yetkin makamca tescili niteliği taşıdığını söyleyen Bantboru CEO’su Sinan Gider, şunları aktardı: “Çalışma arkadaşlarımız, paydaşlarımız ve onların yakınlarından başlayarak, insan ve toplum sağlığının korunması yolunda gerekli önlemleri almayı; devamında da insanlığın var oluşu ve geleceği açısından hayati öneme sahip ekonomik aktivitenin sürdürülebilirliğine katkılarımızı sürdürmeyi hedefledik. Bu belgenin alınmasında en büyük başarı payı, sorumluluk bilinci ile hareket eden ve işlerini en iyi şekilde yaparken aldığımız önlemlerin uygulanmasında bizlere yardımcı olan tüm çalışma arkadaşlarımındır. Bu vesile ile kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.”

“İnsanlığın bugüne dek karşı karşıya kaldığı en önemli tehditlerden biri”
Covid-19 pandemisinin, insan sağlığı açısından olduğu kadar sosyal yaşam ve ekonomik aktivite açısından da küresel boyutta insanlığın bugüne dek karşı karşıya kaldığı en önemli tehditlerden biri olduğunu vurgulayan Gider, “Erken bir zamanda gördüğümüz bu tehdidi yönetirken, tavizsiz önceliğimiz, insan sağlığı oldu. Covid-19 risk değerlendirmelerimiz ve acil durum planlarımız 16 Mart haftası itibarı ile tamamlandı ve devreye alındı. Tüm yerleşkelerimizde, tüm çalışma alanlarında, yemekhanelerde ve servis araçlarında; düzenli dezenfeksiyon, hijyen noktaları, mesafe, maske kullanımı, giyinme, toplantı ve çalışma alanlarının düzenlenmesi olarak özetlenebilecek sıkı önlemlerimizle yolumuza devam ettik. Farklı senaryolara yönelik planlarımızı hazırladık. Çok hızlı bir şekilde uygulamaya geçirdiğimiz önlem ve aksiyonlarımız, küresel rekabetin başat oyuncuları olan iş ortaklarımıza karşı sorumluluklarımızı da kesintisiz yerine getirmemizi, üretim ve ihracat sürekliliği elde etmemizi sağladı” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ