Makine Haber

Aydoğdu: “Kestirimci bakım, ani oluşan arızaları yüzde 75’e kadar azaltıyor”

Makine arızaları, bakım ve onarımı imalat sanayiinin önemli gider kalemlerinden birini oluşturuyor. Son dönemde popülerliği artan kestirimci bakım ise, ani oluşan arızaları yüzde 70-75 oranında azaltırken, işgücü ve üretim kaybında da yüzde 35-45 oranında tasarruf sağlıyor.

Aydoğdu: “Kestirimci bakım, ani oluşan arızaları yüzde 75’e kadar azaltıyor”

Datalar, sensör izleme ve makine koşulları dikkate alınarak olası bir arıza çıkabilme ihtimalini hesaplayan kestirimci bakım, izlenimleri sayesinde düzeltici önlemleriyle en etkili şekilde planlama yapabiliyor. Ayrıca, plansız duruş sürelerini önleyebilen ve personelle beraber kaynak kullanımlarını önemli ölçüde azaltabilen kestirimci bakım, geçmiş sorunlardaki bilgileri depolayarak gelecekteki olayları tahmin edebiliyor.

“Şirketlere ciddi katkılar sağlıyoruz”
Kestirimci bakımın; izlenen ekipmanlardan veri alınarak, bozulma gerçekleşmeden bakımın doğru ve yeterli bir biçimde yapılmasını sağlayan bir sistem olduğunu ifade eden Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Kestirimci bakım hizmetimizle şirketlere ciddi katkılar sağlıyoruz” dedi.
Makinenin tam olarak ne zaman duracağını ya da arızalanacağını önden haber veren kestirimci bakımın, tecrübeli ve eğitim almış kişiler tarafından yapılması gerektiğini de vurgulayan Aydoğdu, “Tezmaksan olarak, makinalarınızın ömrünü uzatmak ve firmalarının kâr-zarar dengesini korumak için gerekli ekipmana ve tecrübeye sahibiz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ