Makine Haber

Aydın: “İkitelli OSB olarak önemli çalışmalara imza atıyoruz”

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 döneminde üretici ve sanayicileri korumanın temel ilkeleri olduğunu ifade eden İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. Aydın, söz konusu dönemde önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Aydın: “İkitelli OSB olarak önemli çalışmalara imza atıyoruz”

Türkiye’nin en eski ve en büyük organize sanayi bölgesi olan İkitelli OSB (İOSB) sanayicilere desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Bölgedeki elektrik kullanıcılarının (abonelerin) son tedarikçisi olarak, elektrik enerjisi ihtiyacını serbest elektrik piyasasından satın alarak karşılayan OSB, bölgedeki ve İstanbul çevresindeki görevli tedarik şirketlerinin uyguladığı birim fiyatlara göre 2020’nin ilk 8 ayında sanayicilere toplam 10 milyon 834 bin 240 TL’lik tasarruf sağladı.

“Temel ilkemiz; üretici ve sanayicilerimizi korumak”
Pandemi sürecinden önce olduğu gibi, pandemi sürecinde de üretici ve sanayicilerin ihtiyaçlarını ve üretimlerini önemsediklerini ve önemli çalışmalar yürüttüklerini aktaran İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. Aydın, “Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 döneminde üretici ve sanayicilerimizi korumak temel ilkemiz olmuştur. Bu nedenle; yüksek gerilim sanayi abonelerinde yüzde 21,7, yüksek gerilim sanayi harici abonelerde yüzde 32,3, alçak gerilim sanayi abonelerinde yüzde 26,5, alçak gerilim sanayi harici abonelerde yüzde 34,1 daha ucuza elektrik tedarik edilmiş ve sanayicilerimize sunulmuştur. Enerji, maliyet kalemleri içerisinde sanayicimiz için yüksek düzeyde önem arz ettiğinden, onların bu konudaki yükünü hafifletmek en asli sorumluluğumuzdur. Her zaman sanayicilerimizin yanında olduk; olmaya da devam edeceğiz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki; bölgemizde pandemi ile ilgili olarak tedbirlerimiz sıkı bir şekilde devam ediyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ