Makine Haber

Avrupa’nın en hızlı büyüyen ikinci çelik üreticisi Tosyalı Holding

Dünya Çelik Birliği’nin açıkladığı verilere göre, 2020’de ham çelik üretimini bir önceki yıla göre yüzde 10,49 oranında artıran Tosyalı Holding, Avrupa’nın en hızlı büyüyen ikinci ham çelik üreticisi oldu. Dünya sıralamasında da iki basamak yükselen kuruluş, 82. sıraya yükseldi.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen ikinci çelik üreticisi Tosyalı Holding

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen demir çelik üreticilerinden biri olan Tosyalı Holding, 3 ayrı kıtada sayıları 30’u bulan tesisi ve 10 bine yakın çalışanıyla yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam ediyor. Holding; sahip olduğu bilgi birikimi, sürdürülebilirlik alanında attığı adımlar, Ar-Ge gücü, teknolojik yetkinliği, Endüstri 4.0 uygulamaları, güçlü sermaye yapısı ve hayata geçirdiği yenilikçi yatırımlarla dünya çelik üretiminde emin adımlarla üst basamaklara tırmanmayı sürdürüyor. Dünya Çelik Birliği’nin (World Steel Association) her yıl düzenli olarak özel bir yayınla açıkladığı dünya ham çelik üretimi rakamlarına göre, Tosyalı Holding 2019’daki 3.91 milyon ton olan ham çelik üretimini 2020’de yüzde 10,49 artırarak 4.32 milyon tona çıkararak, 84. sıradan 82. sıraya yükseldi. Holding, pandemi koşullarına rağmen elde ettiği başarıyla, aynı zamanda Avrupa’nın en hızlı büyüyen ikinci çelik üreticisi oldu.

Tosyalı: “Yatırımlarımıza hiçbir zaman ara vermedik”
Tüm dünya için zor bir yıl olmasına rağmen 2020’de yatırımlarına hiçbir zaman ara vermediklerini dile getiren Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “Eğer hazırlıklıysanız; böylesi zor zamanlar aynı zamanda içerisinde fırsatları da barındırır. Tedarik zincirlerinde küresel olarak sorunlar yaşandığı bu dönemde, teknoloji, inovasyon ve sürdürülebilirlik odaklı olarak yaptığımız yatırımların çok faydasını gördük. Bu sayede hem ülkemizde, hem de başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada artan kaliteli çelik talebine hızla karşılık verdik. Bizi bu noktaya taşıyan yatırımlarımıza bu dönemde de hiç ara vermedik. Hem İskenderun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde, hem de Cezayir’de devam eden 4. faz yatırımlarımız tamamlandığında, toplam üretimimizi çok daha yukarılara çıkaracağız. Tümü katma değerli çelik üretimine odaklanan bu yatırımlarla birlikte, dünya sıralamasındaki yerimizi daha da yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ