Makine Haber

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da endüstriyel dijital dönüşümün geleceği

Rockwell Automation, ‘2021 yılı ve sonrası için EMEA’da Endüstriyel Dijital Dönüşüme Yönelik Yönetici Tahminleri’ konulu IDC Yönetici Özeti çalışmasına sponsor oldu. Ankete dayalı araştırmada, teknolojiyi geleceğe hazırlama gibi kritik konular da inceleniyor.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da endüstriyel dijital dönüşümün geleceği

Endüstriyel otomasyonda dünyanın önde gelen markalarından Rockwell Automation, sponsor olduğu ‘2021 yılı (ve sonrası) için EMEA’da Endüstriyel Dijital Dönüşüme Yönelik Yönetici Tahminleri’ konulu IDC Yönetici Özeti çalışmasını yayınlandı. 400’den fazla endüstriyel şirketin katılımıyla gerçekleştirilen ankete dayanan IDC Yönetici Özeti; işletmelerin dijital dönüşüme olan yaklaşımlarını belirsizlik karşısında iş süreçlerini nasıl revize ettiklerini, söz konusu değişikliklerin şirketleri nasıl etkilediğini ve gelecekte nasıl etkileyeceğini ele alıyor.
İvme kazanan kesintileri yönetme ve dijital dönüşüm için stratejik bir yaklaşım geliştirme gibi konuların yer aldığı IDC Yönetici Özeti içinde ayrıca; ivme kazanan kesintileri yönetme, dijital dönüşüm için stratejik bir yaklaşım geliştirme, etkisi yüksek süreçler oluşturma ve personel deneyimini dönüştürme gibi süreçlere değiniliyor. Teknoloji yığınını geleceğe hazır hale getirme, bütüncül bir dijital dönüşüm stratejisi uygulayarak performans yükseltme, teknolojilere ve süreç yakınsamasına öncelik vererek gerçek ticari sonuçlar elde etme, birbiriyle bağlantılı teknoloji yığınlarına ve yüksek kaliteli verilere sahip olma, özetin diğer konuları arasında yer alıyor.

Gonzalez: “Gelen haberler iyileşme belirtilerinin olduğunu gösteriyor”
Konu ile ilgili görüşlerini paylaşan Rockwell Automation EMEA Başkanı Susana Gonzalez, şunları söyledi: “Gelen haberler iyileşme belirtilerinin olduğunu gösteriyor ve biz de öğrendiklerimizden ders çıkartarak geleceğe bakmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu yıl sergileyeceğimiz yaklaşım konusunda esnek olmamız ve ‘eski yöntemlere’ sadık kalma isteğine direnç göstermemiz gerekiyor. Ancak deneyimlerden yola çıkarak sahip olduğumuz algıları değiştirmeye açık olursak büyüyebiliriz; inandıklarımız ancak yanlış oldukları kanıtlanıncaya kadar geçerlidir. Bir zamanlar çoğu insan gibi ben de, satış ve müşteri ilişkilerinde etkili olmak için her zaman sahada olmak gerektiğine inanıyordum. Sonra Covid-19 salgını başladı ve biz de yeni koşullara uyum sağladık. Halen satış yapmaya ve müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Uyum sağlama sürecinin bu kadar başarılı geçmesine ben de çok şaşırdım.”

Burian: “Yüzde 5 verimlilik artışı sağlayacak”
IDC Manufacturing Insights EMEA Başkanı Jan Burian ise, “IDC’nin beklentisi; 2021’in sonuna kadar tüm üretim tedarik zincirlerinin yüzde 90’ı, gerçek bir esnekliğin sağlanması için gerekli olan teknolojilere ve iş süreçlerine yatırım yapacak ve bu da yüzde 5 verimlilik artışı sağlayacak” dedi.

Veronesi: “2022’ye kadar yatırımlar yüzde 40 artacak”
IDC Manufacturing Insights EMEA Araştırma Müdürü Lorenzo Veronesi de, konu hakkında şunları aktardı: “IDC, otonom operasyonları desteklemek üzere kuruluşlar tarafından veri yönetimi, dijital mühendislik işlevleri ve dijital operasyon teknolojilerine yapılan yatırımların 2022 yılına kadar yüzde 40 oranında artmasını bekliyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ