Makine Haber

Ataklı: “Türkiye’nin dijital dönüşümüne büyük bir katkı sağlıyoruz”

Hız kesmeden her yıl ortalama iki kat büyüyerek, araç takip sistemleri ve IoT alanında Türkiye’nin en başarılı teknoloji şirketlerinden biri haline geldiklerini ifade eden Trio mobil CEO’su Nevzat Ataklı, geliştirdikleri yenilikçi çözümlerle Türkiye’nin dijital dönüşümüne büyük bir katkı sağladıklarını öne sürdü.

Ataklı: “Türkiye’nin dijital dönüşümüne büyük bir katkı sağlıyoruz”

Geliştirdiği nesnelerin interneti (IoT) ve takip sistemleri ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olan Trio Mobil, 2019 yılında 3. kez Türkiye’nin ve EMEA Bölgesi’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer aldı. İngiltere ofisini de aralık ayında açan şirket, geleceğe yönelik stratejileri ve yatırımları ile gelecek 5 yıl içinde, özellikle nesnelerin interneti ve Endüstri 4.0 alanında Türkiye’nin ve bölgenin lider IoT operatorü olmayı hedefliyor.

“En yenilikçi ürünleri, en iyi müşteri deneyimi ile sunuyoruz”
En yenilikçi ürünleri, en iyi müşteri deneyimi ile sunduklarını belirten Trio mobil CEO’su Nevzat Ataklı, şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden bu yana, belirlediğimiz doğru stratejiler ve doğru yatırımlar sayesinde çok hızlı bir büyüme ivmesi elde ettik. Hız kesmeden her yıl ortalama iki kat büyüyerek, araç takip sistemleri ve IoT alanında Türkiye’nin en başarılı teknoloji şirketlerinden biri haline geldik. Yeni nesil nesnelerin interneti teknolojileri ile; üretim, perakende ve akıllı şehir projelerine yönelik uçtan uca çözümler geliştiriyoruz. Türkiye’de, dünya ile yarışacak nitelikte projeler üretiyor ve bunları 30’un üzerinde ülkeye ihraç ediyoruz. Yeni yatırımlarımız ve 2020 yılında hayata geçireceğimiz projelerimizle birlikte, istikrarlı büyümemizi ve Türkiye ekonomisine olan katkımızı sürdüreceğiz.”

“IoT teknolojilerinde bölgede lider olmayı hedefliyoruz”
2020 yılı için IoT teknolojilerinde bölgede lider olmayı hedeflediklerini vurgulayan Ataklı, “IoT, ülkemizde ve tüm dünyada çok büyük fırsatları beraberinde getiren ve her geçen gün daha da büyüyen bir pazar. Bizim de, buna yönelik çok iyi belirlenmiş ürün hedeflerimiz var. Ar-Ge merkezimiz, hedeflerimize ulaşmak konusunda en büyük yardımcılarımızdan biri. Bu nedenle, 2020 yılında Ar-Ge yatırımlarımızı daha da artıracağız. Yerli teknolojilere öncelik tanıyarak, sektöre örnek olmayı sürdüreceğiz” dedi.
Son yıllarda Türkiye’de ve dünyada dijital dönüşümün daha da hızlandığının altını çizen Nevzat Ataklı, geliştirdikleri yenilikçi çözümlerle Türkiye’nin dijital dönüşümüne büyük bir katkı sağladıklarını ileri sürdü. Ataklı, sözlerini şöyle noktaladı: “Endüstri 4.0 ve IoT teknolojilerine yönelik donanım ve yazılımlar geliştiriyoruz. Bu; yatırım bedellerinin ülke ekonomisinde kalmasını ve şirketlerin ciddi boyutlarda kazanç elde etmelerini sağlıyor. Aynı zamanda, şirketlerin dönüşüm süreçlerini hızlandırabilmelerine de olanak tanıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ