Makine Haber

‘Askaynak’ markalı kaynak ve plazma kesme makinelerinin garanti süresi uzatıldı

Lincoln Electric Türkiye, ‘Askaynak’ markalı kaynak ve plazma kesme makineleri için garanti süresini uzattı. Şirketin yetkili servisleri tarafından kurulumu yapılan veya garanti kaydı yaptırılan makineler, artık 3 yıl boyunca üretim hatalarına karşı güvence altında olacak.

‘Askaynak’ markalı kaynak ve plazma kesme makinelerinin garanti süresi uzatıldı

Kaynak sektörünün öncü kuruluşlarından Lincoln Electric Türkiye, hizmet kalitesini artıracak bir değişikliğe gidiyor. 2020 yılı itibarıyla ‘Askaynak’ markalı kaynak ve plazma kesme makinelerinin garanti politikasında değişiklik yapan şirket, söz konusu ürünlerin garanti süresini 3 yıla kadar uzatıyor.
Yeni garanti süresinin, Lincoln Electric Türkiye yetkili servisleri tarafından kurulan veya yetkili servis tarafından kurulumuna gerek duyulmayan; fakat garanti kaydı yaptırılması şartı olan modeller için geçerli olacağını aktaran yetkililer, “Ürünlerin garanti kapsamına alınabilmesi için kurulumlarının yetkili servis tarafından yapılmış olma şartı bulunuyor. Yetkili servis kurulumu gerektirmeyen ürünlerde ise, garanti belgesi kaydı şartı aranıyor. Kullanıcıların, satın alındıktan sonraki 30 gün içinde, aldıkları ürünlerin garanti kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Ürünlerin yetkili servisler haricinde kurulması, makinenin kullanım hatası ile arızalanması, arızalanan ürünün faturasının yetkili servise ibraz edilmemesi, makinenin uygun koşullar altında kullanılmamış olması gibi durumlar ise, ürünlerin garanti kapsamı dışında kalmasına neden oluyor. Kullanıcılar bu durumlara dikkat ederek, ‘Askaynak’ markalı kaynak ve plazma kesme makinelerini garanti kapsamına alabilecek ve 3 yıl boyunca Lincoln Electric Türkiye güvencesine sahip olabilecekler” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ