Makine Haber

ASAŞ’ın Dijital Dönüşüm Projesi’nin başarısı ödülle taçlandı

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan ASAŞ, yılın en başarılı kurumsal uygulamalarının ve dijital dönüşüm projelerinin ödüllendirildiği SAP Türkiye Kalite Ödülleri 2020’de, DigitALL Dijital Dönüşüm Projesi ile ‘Core Business Transformation’ kategorisinde birinci seçildi.

ASAŞ’ın Dijital Dönüşüm Projesi’nin başarısı ödülle taçlandı

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından ASAŞ, Endüstri 4.0 vizyonu kapsamında hayata geçirdiği DigitALL Dijital Dönüşüm Projesi ile SAP’den birincilik kazanarak, altın ödülün sahibi oldu. Proje ile ASAŞ, tüm tedarik zinciri süreçlerini dijital ortamda entegre bir yazılım platformu üzerinden gerçekleştirmeye başladı. Proje kapsamında; müşteri teklif talebinden satın almaya, stok yönetiminden sevkiyata tüm tedarik zinciri süreçleri, artık dijital ortamda entegre bir yazılım platformu üzerinde gerçekleştiriliyor. Üretimde ise, tüm çalışmalar el terminalleri ile tabletler üzerinden yerinde ve gerçek zamanlı olarak sistemlere aktarıldığı için verimlilik anlık olarak izlenebiliyor.

Hatiboğlu: “DigitALL Projesi ile akıllı fabrikalar dönemine girdik”
SAP Türkiye Kalite Ödülleri 2020’den, ‘Core Business Transformation’ kategorisinde birinci seçilerek altın ödülü kazanmış olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren ASAŞ Genel Müdürü Derya Hatiboğlu, DigitALL Projesi ile ASAŞ’ın akıllı fabrikalar dönemine girdiğini vurguladı. Hatiboğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dijitalleşmenin en önemli kazanımları; teknolojiyi kullanarak süreçlerin yalınlaştırılması, verimli hale getirilmesi, sermayedarlar, çalışanlar ve müşteriler için değer üretmesidir. Bu çerçevede hayata geçirdiğimiz DigitALL Projesi de, iş yapış kültürümüzü yeni araçlarla zenginleştirilip geliştirme imkânı sunuyor. Proje kapsamında, fabrikalarımızı fiber network ağlarla donatıp, üretim kampüsümüzün tamamında wireless şemsiyesiyle çalışma arkadaşlarımıza mobilite imkânı kazandırdık. Bu sayede; kademeli siber güvenlik alt yapısı, veriyi çok boyutlu görebilme, değerlendirme, analiz etme ve bu uygulamaların altında onlarca kritik sürecin dijital ortamda işletilebilir olmasını sağladık.  Hem müşterilerimize daha iyi hizmet vermek, hem de çalışanlarımızın verimliliğini artırmak için devreye aldığımız projemizle SAP Türkiye’den aldığımız birincilik ile bu çabalarımızın karşılığını görmekten dolayı gururluyuz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ