Makine Haber

ASAŞ’ın başarıları üç ödülle taçlandı

ASAŞ, İDDMİB tarafından düzenlenen İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri Töreni’nde; Alüminyum Yassı Ürünler kategorisinde birincilik, İhracat Şampiyonları ile Alüminyum Çubuk&Profiller kategorisinde ikincilik ödülüne lâyık görüldü.

ASAŞ’ın başarıları üç ödülle taçlandı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından yılın başarılı ihracatçılarına verilen İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri sahiplerini buldu. ASAŞ, bu yıl pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen ödül töreninde üç ödüle birden lâyık görüldü. İhracat Şampiyonları kategorisinde ikincilik ödülünün sahibi olan şirket, Alüminyum Yassı Ürünler kategorisinde birincilik ve Alüminyum Çubuk&Profiller kategorisinde ise ikincilik ödülünü aldı.

Hatiboğlu: “Ürünlerimizi 6 kıtada 90’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz”
Törene canlı bağlantı ile katılan ASAŞ Genel Müdürü Derya Hatiboğlu, şunları söyledi: “Bu yıl firmamız 30 yaşında. 30 yıllık istikrarlı büyüme trendimizin arkasında; yenilikleri takip ederek gelecek trendlerini ön görmeye çalışmak ve teknolojiye yatırım yaparak müşterileri için her zaman en iyisini sunmak tutkusu yatıyor. Ürettiğimiz ürünler dünyada havacılık, enerji, uzay, otomotiv, raylı sistemler, inşaat, ambalaj, beyaz eşya vb. birçok sektörde kullanılıyor. Kalitesi, güvenilirliği, teknolojisi ve üstün nitelikleriyle tercih nedeni olan ürünlerimizi 6 kıtada 90’dan fazla ülkeye ihraç ediyor, nitelikli ve katma değerli ürün ihracatıyla ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Şu anda aktif devam eden 4 tane Avrupa Birliği projesi içinde yer alıyoruz. Uluslararası rekabette öne geçmek ve sürekli gelişen pazarın taleplerini önceden görerek yapılanmak ve katma değerli ürünler ihraç edebilmek için Ar-Ge ve inovasyonun çok önemli olduğuna inanıyoruz. 2015 yılında kurduğumuz ve sektörümüzde bir ilk olan Ar-Ge merkezimiz de bunun bir kanıtı. Bütün bu çalışmaları yürütürken tek hedefimiz ülkemize değer katmak. Bu ödüller de, daha iyisini yapmak ve ihracatımızı daha da arttırmak adına bizi motive ediyor. Önümüzdeki yıllarda başarı çıtamızı daha da yükseğe taşıyacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ