Makine Haber

ASAŞ, SATSO’da düzenlenen törenle Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

Türk Standartları Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen denetimleri başarıyla geçen ASAŞ, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen takdim töreni ile Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni teslim aldı.

ASAŞ, SATSO’da düzenlenen törenle Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından ASAŞ, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen ve uluslararası geçerliliğe sahip Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı. Belge, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SATSO) ev sahipliğinde SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen takdim töreni ile ASAŞ’a sunuldu. Törene; Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı da katıldı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni ASAŞ Sağlık Emniyet ve Çevre Müdürü Fırat Çalışkan ve Alüminyum Profil ve Kompozit Kalite Müdürü Ayben Şahin’e teslim etti.

Hatiboğlu: “İlk günden beri çalışmalarımızı aynı hassasiyetle yürütüyoruz”
Tüm fabrikalarının Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandığını ifade eden ASAŞ Genel Müdürü Derya Hatiboğlu, şunları aktardı: “Salgın sürecinin başladığı ilk günden bu yana çalışmalarımızı aynı hassasiyetle yürütüyoruz. Hammadde tedarikinden ürünlerimiz müşterilerimize ulaşana kadar her aşamada sağlık ve güvenlik tedbirlerimizden ödün vermiyoruz. Üretim tesislerimizin giriş çıkışlarından personel servislerine, yemekhanelerden soyunma odalarına tüm alanlarda enfeksiyon önleme ve kontrol eylem planları dâhilindeki bütün önlemleri uyguluyoruz. Bu zor dönemi, sağlık çalışanlarımız ve müşterilerimizle el ele atlatacağımıza gönülden inanıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ