Makine Haber

ASAŞ, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan ASAŞ, Türk Standartları Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen denetimleri başarıyla geçerek, Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun üretim yaptığını belgeledi.

ASAŞ, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından ASAŞ, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen ve uluslararası geçerliliğe sahip Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı. Salgının Türkiye’de görüldüğü ilk günden itibaren aldığı tedbirlerle, müşteri ve çalışanlarının sağlık ve güvenliğini ön planda tutan ASAŞ; alüminyum profil, alüminyum yassı mamuller, alüminyum ekstrüzyon ve kompozit panel, panjur ve PVC profil tesislerinde yapılan denetimlerin ardından aldığı belge ile, TSE’nin yayınladığı Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun olarak üretim yaptığını tescilledi.

Hatiboğlu: “Sağlık ve güvenlik tedbirlerimizden ödün vermiyoruz”
ASAŞ’ın tüm fabrikalarının Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazandığını belirten ASAŞ Genel Müdürü Derya Hatiboğlu, şunları aktardı: “Salgın sürecinin başladığı ilk günden beri çalışmalarımızı aynı hassasiyetle yürütüyor; hammadde tedariğinden, ürünlerimiz müşterilerimize ulaşana kadar her aşamada sağlık ve güvenlik tedbirlerimizden ödün vermiyoruz. Üretim tesislerimizin giriş çıkışlarından personel servislerine, yemekhanelerden soyunma odalarına tüm alanlarda enfeksiyon önleme ve kontrol eylem planları dâhilindeki bütün önlemleri uyguluyoruz. Bu zor dönemi sağlık çalışanlarımız ve müşterilerimizle el ele atlatacağımıza gönülden inanıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ