Makine Haber

Arçelik’te üst düzey atama

12 yıldır Arçelik’te farklı fonksiyonlarda üst düzey yöneticilik yapan Nihat Bayız, Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Bayız, profesyonel kariyerine 1994’te Arçelik’te mühendis olarak başladı.

Arçelik’te üst düzey atama

Arçelik’te Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Nihat Bayız getirildi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Bayız, 2016 yılında Harvard Business School’da İleri Yönetim Programı’nı tamamladı. Bayız, profesyonel kariyerine 1994 yılında Arçelik Üretim Mühendisliği Bölümü’nde mühendis olarak başladı. Kariyerinin devamında; Bulaşık Makinesi ve Buzdolabı Ürün Direktörü, Ürün Yönetimi Direktörü, Arçelik’in Romanya iştiraki olan Arctic Genel Müdürü ve Ar-Ge Direktörü olarak devam eden Bayız, Türkiye, Romanya, Tayvan, İngiltere, Tayland ve Çin olmak üzere 6 farklı ülkede 20 Ar-Ge merkezi liderliği görevini de yürüttü. Bayız, özellikle üretim teknolojileri, yalın üretim yönetimi, global Ar-Ge yönetimi, açık inovasyon, teknoloji izleme ve ağ oluşturma, start-up ekosistemleri ve agile dönüşüm metodolojileri konularında güçlü bir deneyime sahip.
Nihat Bayız, Koç Üniversitesi Arçelik Yaratıcı Endüstri Araştırmaları Merkezi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Endüstri Danışma Kurulu aktif üyeliklerine de devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ